Banita Tusk

Przedwczoraj [3.07.2021] opublikowałam notkę “Kto kazał Tuskowi wrócic do Polski?”. Doczekała się ona 46 komentarzy w portalu Naszeblogi.pl. Najciekawsza wypowiedź na jej temat pojawiła się jednak w Blogmedia24.pl. Bloger UPARTY napisał {TUTAJ(link is external)}:

“1. Pamiętam, że była kiedyś stosowana
UPARTY, ndz., 04/07/2021 – 04:50
zasada, że jeśli ktoś na wyższym stanowisku wykazał się głupota mogąca przynieść ujmę poważnej firmie, to najpierw przechodził do działu kontroli, gdzie miał sprawę “wyczyścić” a później był proszony o zmianę miejsca pracy. Ostatnio, choć było to już parę lat temu zwróciłem uwagę na to, że Radcą Handlowym Ambasady Chińskie w Warszawie zosatał dyrektor chińskiej firmy budowlanej, która poległa przy budowie autostrady w Polsce i narobiła do tego jeszcze długów, przynosząc ujmę Chińczykom jako inwestorom.
Podobnie miała się rzecz z byłym wiceszefem wywiadu niemieckiego odpowiedzialnego zapewne za sprawy polskie. Został ambasadorem w Polsce w czasie, gdy będąca narzędziem politycznym Niemiec PO “uległa awarii”, zapewne kierując się jego radami. Ktoś przecież musiał tym panom powiedzieć, że dojście PiS`u do władzy to nieszczęśliwy zbieg okoliczności a nie zmiana społeczno-polityczna. Niedługo po nim do Polski zjechał Tusk. Wszyscy przecież pamiętamy jak przed ostatnim cyklem wyborczym, na konferencji bodajże w Łodzi, Tusk przywołał Jażdżewskiego i w ten sposób skierował PO w lewo, na sprawy obyczajowe. Efekty były, można to powiedzieć z całym przekonaniem, katastrofalne. Został więc oddelegowany do Polski by sprawy wyczyścić.
Jak mu się to uda, to będzie się cieszyć emeryturą tak długo jak da radę, jeśli zaś mu się nie uda, to ktoś może dojść do przekonania, że szkoda każdej złotówki na jego emeryturę. Wtedy okaże się, ze niemożność odebrania emerytury może się stać wielkim jego kłopotem, kłopotem wręcz groźnym dla jego zdrowia.”.

Do tej wypowiedzi doskonale pasuje komentarz Marka Kudły z Naszeblogi.pl {TUTAJ}:

“03-07-2021 [17:48] – Marek Kudła | Link: Tusk nie był królem Europy
Tusk nie był królem Europy lecz tzw. figurantem. To głupek, którym Merkel pociągała jak chciała. Jako przewodniczący EPL był podwójnym figurantem ! Partią kierowali Niemiec i Hiszpan, a Tusk jako figurant nie robił nic. Jednakże miejsce przewodniczącego jest przygotowywane dla innej osoby, przez co Tusk dostał kopa. Tylko z tego powodu, że nie ma innego wyjścia, wraca do Polski. Niemce Merkel Tusk nie jest już potrzebny, więc won !
Dlatego Polacy, folksdojcz Tusk znowu w Polsce ! Przyjechał kłamca nr 1, wróg Polski i Polaków !
Wrócił i przywiózł ze sobą Grasia i jego doktrynę: Kłamstwa powtarzane wielokrotnie stają się (dla głupich) prawdą ! Przywiózł też ze sobą prezent w postaci wojny polsko-polskiej. Przyjechał, by dalej walczyć z PISiorami, na widok których dostaje furii, i którzy w czasie jego nieobecności wszystko robili źle, 100 %. To opętany świr !!!”.

Warto też wspomnieć o informacji z Euroactiv.pl:

“Mimo ogromnego poparcia w EPL wraz z podjęciem decyzji o powrocie do polityki krajowej Tusk postanowił ustąpić ze swojej międzynarodowej funkcji. Poinformował, że rozmowy w sprawie wyboru jego następcy rozpoczną się jesienią.
„Mamy zjazd naszej europejskiej partii jesienią. Tam poinformuję, że moja kadencja tak czy inaczej się kończy i rozpocznę pilne konsultacje na rzecz przekazania mojego urzędu w Europie mojej następczyni lub następcy”, oświadczył podczas niedzielnej konferencji prasowej.
„Jak znam życie, to może potrwać kilka miesięcy”, ocenił.” {TUTAJ(link is external)}.

Co wynika z tego wszystkiego? Ano – Tusk nie odchodzi dobrowolnie z Brukseli. Został stamtąd przepędzony przez reorganizującą sie europejską oligarchię. Stał sie banitą. Co wiecej owa oligarchia obarczyła go misją “zaprowadzenia porzadku w Polsce”. Była to jak widać “propozycja nie do odrzucenia”. Tusk ją przyjął – bo musiał. Jego sobotnie przemówienie oraz cytowane wyżej oświadczenie w sprawie EPL były przeznaczone głównie dla uszu brukselskiej sitwy i sygnalizowaly gotowość do wykonania zleconego zadania. Aby to zrobić – nie cofnie sie przed niczym. Jest bardzo niebezpieczny. Cała nadzieja w jego lenistwie oraz nieudolności.

O autorze: elig