Bojkot izraelskich produktów. SPRAWDŹ, które firmy „sponsorują antypolonizm”

Kolejny już raz polscy internauci ogłosili bojkot izraelskich produktów. To pokłosie skandalicznych słów i nadmiarowych posunięć Izraela. Wcześniej taką akcję internauci ogłaszali także w 2019 roku.

Internauci rozpoczynają akcję promującą bojkot izraelskich produktów. Chodzi o te, których kod kreskowy ma na początku cyfry 729. Wśród marek wymieniane są: MK Cafe, Pedros, Fort, Sahara, Syropy Fabbri, herbaty Teatri czy Eden Springs.

Akcja części internautów to wynik pogorszenia stosunków polsko-izraelskich. Tym razem zaczęło się od podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kpa, która do 30 lat ogranicza dochodzenie roszczeń. Izrael zaś uznał to posunięcie za czysty „antysemityzm”, wycofał swojego ambasadora z Polski, wyrzucił polskiego z Izraela i ustami szefa MSZ Jaira Lapida obrażał Polaków.

„Minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez reakcji. Nie boimy się antysemickich gróźb i nie mamy zamiaru przymykać oczu na haniebne zachowanie antydemokratycznego polskiego rządu” – stwierdził Lapid.

To już kolejna taka akcja internautów. Wcześniej podjęli ją także w 2019 roku, gdy Polska próbowała znowelizować ustawę o IPN. Rząd warszawski ugiął się jednak pod presją Izraela i odstąpił od części zapisów.

„Nie kupujemy MK Cafe, Pedros, Fort, Sahara, Syropy Fabbri, a także herbaty Teartis. Nie chodzimy do kina Cinema City i nie kupujemy leków w Super – Pharm.
BOJKOT!!!” – apelował wówczas Reti, który teraz przypomniał swój wpis.

Źródła: Twitter/NCzas

O autorze: JAM