Wspomnienie Alice von Hildebrand

Wielka prorokini Kościoła

Wspomnienie dr Alice von Hildebrand

 

TRANSKRYPCJA

Wczesnym rankiem wspaniała Alicja von Hildebrand przeszła do wieczności. Przez dziesięciolecia nauczała, napisała dziesiątki artykułów i książek oraz dawała wykłady dla katolików na całym świecie. Joe Gallagher z Church Militant opowiada nam o jej straszliwych ostrzeżeniach dla naszych czasów.

Alice von Hildebrand była wierną katoliczką i współczesną prorokinią, ostrzegającą przed duchowymi niebezpieczeństwami modernizmu.

Pracowała z mężem — wielkim XX-wiecznym filozofem katolickim Dietrichem von Hildebrandem, aż do jego śmierci w 1977 roku — aby uświadomić ludziom fakt, że zła filozofia tworzy złą teologię.

Dr Alice von Hildebrand:

„To, w co wierzysz, zależy od ciebie, a pytanie o prawdę ogranicza się tylko do matematyki i nauki. Tam możesz odnaleźć prawdę. Jeśli zaś chodzi o idee, filozofię, etykę, metafizykę, tu wszystko zależy od ciebie, z czym ty czujesz się komfortowo.”

W książkach i wykładach ostrzegała przed niebezpieczeństwami feminizmu i pomagała wzmocnić małżeństwo i rodzinę. Poza ostrzeżeniami przed duchowym kataklizmem, dawała również nadzieję.

Von Hildebrand:

„Oczywiście jest to straszny kryzys, ale Bóg nigdy nas nie opuści. Oczywiście musimy błagać Boga o dobrych papieży, dobrych kardynałów, dobrych biskupów. A zaczyna się to od prostej osoby w ławce, która modli się i składa ofiarę”.

Po 98 latach na ziemi powiedziała członkom rodziny, że „knot jej świecy staje się coraz krótszy”. Pragnęła zobaczyć Pana i ponownie połączyć się z mężem, rodzicami i przyjaciółmi.

Sześć lat temu udzieliła wywiadu na wyłączność Church Militant, w którym omówiła komunistyczną infiltrację Kościoła katolickiego. Nasz wywiad z nią z 2016r. można znaleźć tutaj.

[wywiad z 2016 roku znajduje się w sekcji Premium, bezpłatnie dostępny jest tylko krótki fragment -tłum.]

_______________

A Great Prophetess of the Church, Joseph Gallagher, January 15, 2022

 

Uzupełnienia:

Farewell to Alice von Hildebrand (1923 – 2022), January 14, 2022

Seven Bold Insights from My Interview with Dr. Alice von Hildebrand, Jim Havens, Jun 11, 2016

_______________

Źródła i historyczne konsekwencje modernizmu, ekspedyt.org, 21 lipca 2018fragmenty wywiadu z Alice von Hildebrand i komentarz Michaela Vorisa (O infiltracji)

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!