Wreszcie darmowe przejazdy dla Polaków!

Od pewnego czasu do przesiedleńców z Ukrainy cieszących się przywilejem darmowych podróży dołączają też inni Ukraińcy, mieszkający w Polsce od czasów sprzed wojny. W praktyce wygląda to tak, że w przypadku kontroli biletów wystarczy powiedzieć, że jest się z Ukrainy – я украинец, иди на х…й, a każdy kontroler odstępuje od czynności przewidzianych w prawie.

Sytuacja jest jednak dynamiczna. Do uprzywilejowanych Ukraińców dołączają Polacy, którzy nie chcą czuć się dyskryminowani. W tym przypadku wystarczy powiedzieć, że jest się Polakiem. Możliwe, że znajdą się nadgorliwcy chcący zastosować procedurę dyskryminacji: żądać od Polaków biletu, a w przypadku jego braku – opłaty specjalnej (kary). Gdy środki perswazji nie wystarczą należy zastosować inne argumenty. W ostateczności zostaje opcja klasyczna. Gdy do nadgorliwego kanara nic nie dociera wówczas stosujemy wariant ukraiński. Rozpinamy koszulę na piersiach i oczom zaskoczonego kontrolera ukazuje się nasz specjalny, przygotowany na tę okazję, przyklejony tatuaż. Może to być swastyka, twarz Bandery, SS Galizien, w ostateczności runa pułku Azow. To powinno zakończyć sprawę.

Drugą kwestią są:

“Antyszczepionkowcy z Ukrainy”

Jak podała gazeta Rzeczpospolita przesiedleńcy ze wschodu nie szczepili się u siebie i nie chcą się szczepić w Polsce. “Ukraina jest jednym z najsłabiej wyszczepionych krajów w Europie (34,3 proc.)”.

Jestem zaskoczony skalą postaw antyszczepionkowych wśród uchodźców. Wielu z nich odmawia zaszczepienia nawet na podstawowe choroby, takiej jak np. krztusiec. Niepopularne są szczepienia noworodków. Trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 przyjęło tylko 3 proc. obywateli Ukrainy – mówi Sutkowski.

W tej sytuacji należy postawić pytanie. Co będzie, gdy informacje te przedostaną się do szerszej, a tym samym głupszej opinii publicznej? Przypominam, że jeszcze niedawno degeneraci żądali wprost, aby niezaszprycowanych białkiem kolczastym Polaków dyskryminować w formie zakazu wstępu do komunikacji miejskiej, a także do sklepów, restauracji oraz urzędów publicznych. Czy czeka nas “fala hejtu” w stosunku do “antyszczepionkowych terrorystów” z Ukrainy?

____________________________________________________________

Aktualizacja: Dotychczas, w Warszawie, każdy obywatel Ukrainy – niezależnie od tego, czy był uchodźcą czy żył już dłuższy czas w Polsce – miał bezpłatny przejazd komunikacją warszawską na koszt mieszkańców. Tymczasem nastąpiła zmiana decyzji: ulga będzie dotyczyła wyłącznie uchodźców, którzy muszą okazać w razie kontroli dowód przybycia do Polski po wybuchu wojny na Ukrainie. /kontrrewolucja.net/

 

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.