Efekt Morawieckiego: źle, gorzej i najgorzej

Działanie rządu PiS (mniejszego zła) wypełnia odwieczny mechanizm: każde zło, większe lub mniejsze zawiera w sobie algorytm rozwoju do zła największego.

* * *

Większość ogłupionego elektoratu PiS powtarza, że UE wstrzymała pieniądze z powodu działań totalnej targowicy. W rzeczywistości jest to końcowy efekt ciągu przyczynowo-skutkowego rozpoczynającego się od prounijnego sojuszu braci Kaczyńskich z Tuskiem, sojuszu przeciw polskiej racji stanu polegającego na ratyfikacji tzw. Traktatu Lizbońskiego.  Zdarzeniem, które przypieczętowało mechanizm unijnego szantażu wobec Polski była zgoda Morawieckiego na tzw. mechanizm praworządności

Polski rząd i polski premier zgodzili się na wprowadzenie zapisu wiążącego praworządność z mechanizmem wsparcia finansowego. (…)

Na szczycie unijnym to nieszczęsne, krepujące pętające  polskie możliwości prawo zostało potwierdzone w listopadzie. Premier miał możliwość skorzystania z weta. Podpisał się pod tym mechanizmem. Polska podpisała się również pod unijnym programem Zielonego ładu, który uderza w polskie interesy. /RadioWnet/Paweł Lisicki/2021/

Dziś, 18 maja propagandowa stacja PiS upichciła kolejny komunikat dla swoich wyznawców cytując fragment listu Ursuli von der Leyen:

Zanim zostaną wykonane jakiekolwiek wypłaty z Funduszu Odbudowy, Polska musi dowieść, że wypełniła kamienie milowe”.

Swoją rolę pełni również wzorowo Andrzej Duda, który dał się ostatnio poznać jako gorący orędownik przekształcenia Polski w Polin- diabelską wspólnotę Olaków, Żydów i Ukraińców z końcowymi napisami  w konstytucji o wiecznej przynależności do Unii posteuropejskiej pod jurysdykcją NWO.

Jak widać na “załączonym obrazku”, każde zło, większe lub mniejsze zawiera w sobie algorytm rozwoju do zła największego.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych".