W TYM ROKU UMARŁO ICH JUŻ 21

 

Na prośbę Prezesa Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej Andrzeja Siedleckiego udaliśmy się z Carcinką na pogrzeb żołnierza oddziałów AK Obwodu Wolkowysk “Reduta” Stanisława Leńca, człowieka prawego, prawdziwego Polaka.

Dzis dotarla do nas smutna wiadomosc o smierci porucznika Stanislawa Lenca - zolnierza oddzialow AK Obwodu Wolkowysk "Reduta". Stanislaw Leniec mial blisko 92 lata. Przyjezdzalismy do Niego z paczkami w ramach akcji "Rodacy-Bohaterom". Ostatni raz nasi dzialacze i wolontariusze spotkali sie z Panem Stanislawem w grudniu 2012 roku. Pan Stanislaw przyjezdzal rowniez na nasze zaproszenia do Polski. Byl wspanialym patriota i wielkim przyjacielem naszego Stowarzyszenia. Bedzie nam Go bardzo brakowalo.<br /><br />
CZESC JEGO PAMIECI !

Prezes mówi, że w tym roku umarło już 21 członków Stowarzyszenia i zjazd jego członków w Juracie (24-26 maja), będzie prawdopodobnie ostatnim w miarę licznym. Postaramy się tam być i zdać relację.

 

 

Na pogrzeb przyjechała m.in. rodzina z Białorusi, przywieźli ziemię z ojczystych stron – wszak Polska jeszcze kiedyś tam wróci – posłuchajcie co mówi kapitan Weronika Sebastianowicz.

Jedną ziemię przywieźli – drugą zabrali: ziemię cmentarną z Powązek, z Warszawy – serca Polski.

Koszt pogrzebu i miejsce na Powązkach sfinansował, jeśli dobrze zrozumiałem, przyjaciel pana Stanisława z ośrodka opiekuńczego, w którym pan Stanisław spędził ostatnie dni życia.

 

Wciskających w fotel materiałów z rozpraw sądowych dotyczących traktowania z buta przez polskie sądy bohaterów AK – łagierników póki co nie będę publikować. Być może, po Juracie, Carcinka zrobi z tego dokument.

 

armiakrajowa-lagiernicy.pl/xxviii-zjazd-lagiernikow-zolnierzy-armii-krajowej-w-dniach-24-26-maja-2013-r-w-wojskowym-domu-wypoczynkowym-w-juracie/

Kto może niech wesprze Stowarzyszenie – wyjazdy, wieńce… wszystko to kosztuje. Jak w tytule notki zaznaczyłem w tym roku odbyło się już 21 pogrzebów. Na każdym trzeba pogrzebie trzeba być, by godnie pożegnać przyjaciela.

Zrzut ekranu 2013-05-15 o 17.43.17

Zrzut ekranu 2013-05-15 o 17.41.41

Więcej zdjęć: http://carcajou.salon24.pl/508007,w-tym-roku-umarlo-ich-juz-21

O autorze: carcajou