wyszperane 19/08/13

 

 

W centrum Warszawy codziennie trwa modlitwa. Na Krakowskim Przedmieściu codziennie wieczorem gromadzą się Polacy, aby odmawiać Różaniec za Polskę. Jest to modlitwa przed Krzyżem, który codziennie wieczorem jest tam przynoszony. Każdy może dołączyć się do tej modlitwy w tym publicznie dostępnym miejscu. Cenna jest dokumentacja tej codziennej modlitwy, zamieszczana regularnie na stronie http://wobroniekrzyza1.wordpress.com/
Strona archiwalna: http://wobroniekrzyza.wordpress.com/
Niezależnie od politycznych, partyjnych, społecznych, śledczych, historycznych, medialnych i wszelkich innych uwarunkowań „sprawy Smoleńska”, mamy do czynienia z katolicką nań odpowiedzią. Tą odpowiedzią jest modlitwa. Codzienna modlitwa w miejscu publicznym. Codzienny Różaniec w obecności Krzyża. Różaniec za Polskę. Po godz. 20.00 każdy może tutaj przyjść z Różańcem w ręku i… modlić się przy Krzyżu. Codziennie.
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2013/08/18/w-centrum-warszawy-codziennie-trwa-modlitwa-za-polske/


Nowe elektrownie węglowe znacznie obniżają emisje CO2, o co najmniej o 30 proc., a będąc w pełni dyspozycyjnymi zapewniają bezpieczeństwo energetyczne. Nowoczesne bloki, takie jakie miałyby powstać w Opolu są bardzo elastyczne. Potrafią zmieniać moc w bardzo szerokim zakresie kompensując w ten sposób trudno przewidywalne wahania w produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Realizacja polityki klimatycznej Unii Europejskiej, a w szczególności redukcja emisji CO2 oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w mix-ie energetycznym wymagają inwestycji w nisko-emisyjne elastyczne elektrownie.
http://www.cire.pl/item,80265,13.html


Węgiel pozostaje jednym z głównych filarów niemieckiej energetyki. Przyszłość węgla na rynku niemieckim w dalszej perspektywie uzależniona będzie od polityki energetycznej, która zmierza stopniowo do sprowadzenia emisji dwutlenku węgla do minimum. To jednak nie oznacza,że nasi zachodni sąsiedzi zrezygnują z tego surowca.
http://www.cire.pl/pokaz-pdf-%252Fpliki%252F2%252Fdecydujace_rozstrzygniecia_z.pdf


Nie wiadomo, jakie byłyby losy opolskiego projektu, gdyby nie medialna wrzawa wokół tematu. Przez polskie media przetoczyła się naprawdę ciekawa dyskusja, wolna (chciałoby się rzec – wyjątkowo…) od politycznych uszczypliwości i obrzucania się błotem. Projekt Opole II stał się impulsem do rzeczowej wymiany poglądów na temat kierunków polskiej polityki energetycznej, stereotypów, narosłych wokół energetyki konwencjonalnej i poszukiwania źródeł finansowania niezbędnych Polsce inwestycji. Tej dyskusji nie można zamykać – powinna toczyć się dalej.
http://www.cire.pl/item,80295,13,0,0,0,0,0,rosolowski-spor-o-opole-ii-pokazal-falsz-utopijnych-pogladow.html

Publikujemy spis treści do “Kompendium smoleńskiego“. Docelowo będzie się ono składało z pięciu rozdziałów, w sumie ok. 30 tekstów. Spis treści będzie na bieżąco aktualizowany wraz z publikacją kolejnych części “Kompendium”.
http://kmn.info.pl/kompendium-smolenskie-spis-tresci-z-linkami-do-artykulow/

“Rasistowski atak w Gdyni”. Zobacz jak media kłamią ws. bójki na plaży
http://niezalezna.pl/44958-rasistowski-atak-w-gdyni-zobacz-jak-media-klamia-ws-bojki-na-plazy

szef tej całej policyjnej kliki, która z założenia ma za zadanie takim sytuacjom zapobiegać, a gdy się to nie uda wyjaśniać i łapać winnych, mówi dziś z charakterystyczną sobie pychą, iż “(…) nieistotne jest, kto zaczął bójkę. Dla mnie kluczowe pytanie w tej sprawie brzmi: jak to się stało, że kibole znaleźli się na plaży, wśród normalnych ludzi. Tu nie chodzi o politykę, bo niektórzy z państwa mogą uważać tych ludzi za patriotów. Chodzi raczej o pewien rodzaj zdziczenia obywateli polskich. Musimy ich socjalizować, a jeżeli się nie da, to socjalizować siłą.”
http://naszeblogi.pl/40384-rzad-zaczyna-walke-z-nienormalnymi-polakami?utm_source=niezalezna&utm_medium=wpis&utm_campaign=blogi

Przed „pierestrojką” wielu Polaków marzyło o wyjeździe na Zachód, śniły im się wielkie” bryki” i dobrobyt, i oto pękły betonowe mury otwierając czarodziejskie wrota.
Kiedy bogowie chcą nas ukarać – spełniają nasze prośby, a nam się wydaje, że to nagroda.
Dzisiaj powracają rodacy niczym synowie marnotrawni z Niemiec, Anglii, Włoch czy też z USA. Powracają z bagażem doświadczeń, nie koniecznie pozytywnych. Ludzie muszą przekonać się na własnej skórze i zmierzyć z nienajlepszym losem, by zamienić mit na rzeczywistość. „Wszędzie jest dobrze, tam gdzie nas nie ma”. Szkoda tylko rozbitych rodzin i zmarnowanych lat, które nigdy nie powrócą.
Ostatnimi czasy wyemigrowało z polski prawie trzy miliony młodych osób, w większości wykształconych, tylko po to, by usługiwać innym.
Nawet najdłuższe życie zdaje się być krótkie, a człowiek trwoni czas jakby zegary miały wsteczny bieg.
http://wirtualnapolonia.com/2013/08/18/wyznanie-emigranta-recenzja/


Mistrzowie piszący globalny scenariusz mają wiekowe doświadczenia i kradzione środki płatnicze. Te doświadczenia zaowocowały zagładą milionów ludzkich istnień i cierpieniem następnych milionów. Doprowadziły one eksperymentatorów (którym wszystko uszło bezkarnie) do perfekcji czego rezultaty widzimy bardzo wyraźnie. Pojedyńczym osobnikom, wystarcza nakradzionych pieniędzy na kupienie całych państw. Jedyną przeszkodą na drodze takiego kupna jest  właśnie istnienie tych państw jako zorganizowanych zbiorowisk. Pewnikiem też jest, że po udanym procesie globalizacji, będzie się kupowało ziemię wraz z niewolnikami, którzy przypełzną do pańskich przedsiębiorstw by móc  przeżyć i dodatkowo zarobić na utrzymanie stojących nad nimi strażników.
Hitler czy Stalin mordowali bez większych ograniczeń pomimo istnienia trzeciej anglo-amerykańskiej siły. Wyobraźmy zatem któregoś z nich stojącego na czele rządu światowego, kiedy to już nikt na ręce nie patrzy.
A jest to właśnie ten szaleńczy plan i nadzieja na raj dla  tych , którzy już dziś uznają się  za rasę wyższą i nietykalną a obiecana ziemia to nie ziemia w doniczce a cały glob.
[  …  ]
Dla uniknięcia oszustw wyborczych,  obowiązkiem organów państwowych (komisji wyborczej) powinna być kontrola i akceptacja pełnych danych biograficznych przedstawionych przez kandydatów, do których każdy  wyborca ma prawo mieć  swobodny  dostęp. Biografie w formie (specjalnie  opracowanej) ankiety powinny zawierać np. dane dotyczące wykształcenia, pochodzenia, doświadczenia zawodowego, przynależności do wszelkich organizacji, religii i prowadzonej działalności. Niezbędny jest też konstytucyjny zapis określający pokoleniową głębokość tych danych – podobnie jak w Izraelu czy Anglii.  Polska ma do takiego zapisu szczególne prawo, bowiem historia wskazuje jak olbrzymią cenę Polacy zapłacili za jego brak i płacą dalej.
http://wirtualnapolonia.com/2013/08/20/ryszard-szkopowski-polska-ojczyzna-polakow-cz-i/

Co przyniesie przyszłość? Skrajny nacjonalista Władimir Żyrinowski chciałby przywrócić stare imperium z Finlandią i Polską. Skrajny geopolityk Aleksander Dugin proponuje stworzenie bloku antyatlantyckiego. W tej kombinacji Unia Europejska, Rosja oraz Chiny z satelitami rozprawiałyby się z Wielką Brytanią, Australią, USA i zmajoryzowaną przez Waszyngton Ameryką Łacińską. Chińczycy np. powinni zdobyć Australię. Polska naturalnie nie miałaby racji bytu. A Unia Euroazjatycka ma wchłonąć zachodnią Kanadę, szczególnie wybrzeże Pacyfiku.
Na razie Kanadyjczycy nie powinni się martwić. Ale Polacy tak. Po wessaniu bliskiej zagranicy pora na Polskę i resztę sąsiadów. Będzie albo delikatnie, gospodarczo, albo brutalnie – czyli po moskiewsku. Albo i tak, i tak. Trzeba przygotować się do gry.
Marek Jan Chodakiewicz
http://www.tygodniksolidarnosc.com/2013/34/3_mos.htm


Żydzi w Polsce zawsze służyli tylko żydom i wrogom Polski, kryjąc się pod nazwiskami polskimi, na przykład syn zbrodniarza Stolzmana [który zmienił nazwisko na Kwaśniewski] – nosi przybrane nazwisko ojca Kwaśniewski, Kalkstein na Kaczyński, Bucholtz na Balcerowicz itp. Około 10 milionów żydów mieszkających w Polsce ukrytych jest pod nazwiskami polskimi i zajmują oni wszystkie kluczowe stanowiska od 1945 roku do dziś. Oni są winni wymordowania AK, patriotów polskich, księży oraz oficerów w Katyniu przez żydowskie NKWD. Żydzi zawsze byli nastawieni wrogo do Polski. Zawsze kolaborowali z silniejszymi. Żydokomuna rządząc Polską nie załatwiła bilionowych odszkodowań wojennych od Niemców dla Polski, ale zadbała o to, aby Niemcy wypłaciły wszystkie odszkodowania wojenne żydom polskim. Żydokomuna również w tajemnicy przed Polakami, wypłaciła krajom kapitalistycznym odszkodowania dla żydów, za utracone mienie w Polsce w następujących sumach: USA 42 miliony dolarów, Francja 65, Holandia 9, Austria 71, Szwajcaria 22, Dania 5, Brytania 16. Była to kradzież Polski, ponieważ Polska nie miała nic do oddania, gdyż wszystko, co posiada zostało zbudowane na gruzach wyłącznie przez Polaków, nieludzkimi wyrzeczeniami.
http://www.monitor-polski.pl/polacy-sie-budza-dosc-eksterminacji-naszego-narodu/#comments

O autorze: Jacek