Zbigniew Matysiak i dr Ewa Kurek o Żołnierzach Wyklętych – Major Zapora, Zaporczycy

W niedzielę uczestniczyłem w jednym ze spotkań rozpoczynających obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorem spotkania byli Solidarni 2010 a gośćmi specjalnymi byli żołnierz oddziału Zapory Zbigniew Matysiak ps. “Kowboj” i dr Ewa Kurek autorka książek m.in. o Zaporczykach.

W trakcie tego niezmiernie interesującego i długiego spotkania odbył się pokaz filmu w reżyserii i wg scenariusza Ewy Kurek pt.: Major Zapora. Film był inspiracją do późniejszych wspomnień Zbigniewa Matysiaka przeplatanych anegdotami i refleksjami dotyczącymi współczesnych wydarzeń.

Prezentowany poniżej zapis wideo zawiera nagranie prezentowanego w trakcie pokazu filmu “Major Zapora”, którego reżyserem i scenarzystą jest Ewa Kurek, powstały w WFDiF, którego właścicielem praw autorskich jest Telewizja Polska SA. Niniejszy materiał stanowi samoistną całość i jest sprawozdaniem o aktualnym wydarzeniu, jak również jest materiałem edukacyjnym mającym na celu zaprezentowanie wydarzeń historycznych i w celu pogłębienia wiedzy na temat tych wydarzeń w rozumieniu z art. 26 i art. 29 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=035F19CA1FA378B0A00A2961F09F…

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z tym bardzo interesującym materiałem.

http://www.youtube.com/watch?v=PtECrCq6Gh4

 

O autorze: raven59

„Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24 . (...) Uwaga: informuję, że poglądy moje, wyrażane przeze mnie na blogu i we wszelkich komentarzach, na temat osób publicznych są moją prywatną opinią na temat osób publicznych i jako takie powinny być traktowane jako dopuszczalna krytyka osób publicznych.