wyszperane 03/03/14

JEST TYLKO JEDNA PARAFIA W POLSCE, KTÓREJ MIESZKAŃCY NIE ZAZNALI W/W NIESZCZĘŚĆ, TRAGEDII !
– Nikt z tej parafii nie zginął w czasie wojny!
– Wszyscy żołnierze powrócili z wojny do swoich rodzin!
– Przez cały czas wojny, żaden Niemiec nie przekroczył granicy tej parafii!
TO JEST CUD! Jak to się stało, że ta parafia doznała tego cudu ?
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11986&Itemid=46
http://blogmedia24.pl/node/65038


Belgijski monarcha podpisał w niedzielę ustawę o rozszerzeniu eutanazji na nieletnich. Haniebna ustawa, otwierająca drzwi dla wydawania wyroków śmierci na chore dzieci, została przezeń zaakceptowana mimo licznych protestów płynących z całej Europy.
http://www.pch24.pl/krol-belgii-podpisal-zbrodnicza-ustawe,21453,i.html#ixzz2ux7bgVWP


Ukraina  –  1 – opinie rozmaite

Prócz realizmu polityka potrzebuje też odwołania się do nadrzędnych idei. Dla nas Polaków nadrzędną ideą jest katolicyzm. W czasie II wojny światowej Niemcy wymordowali między innymi 9.000.000 obywateli II RP (6.000.000 Polaków katolików i 3 miliony obywateli II RP żydowskiego pochodzenia). W 1965 roku biskupi Polscy skierowali do biskupów Niemieckich list w którym padło sformułowanie „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”. I to sformułowanie, ten duch prymasa Wyszyńskiego, powinien być fundamentem naszych relacji z Ukraińcami.
Bo jedynym wyzwoleniem z wzajemnej nienawiści jest dla Polaków i Ukraińców Jezus Chrystus.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11979&Itemid=47

Los ofiar rzezi wołyńskiej był chyba najgorszy.  Zostali zamordowani w wyjątkowo okrutny sposób przez ukraińskie UPA.  Potem przez 70 lat zbrodnia ta była przemilczana i dopiero w zeszłym roku zaczęto o niej mówić.  Teraz nieszczęśni pomordowani zostali wcieleni do wojsk Putina i w kilkadziesiąt lat po swej śmierci walczą za Rosję na froncie propagandowym.
http://www.ekspedyt.org/elig/2014/03/03/22878_wolynskie-trupy-w-sluzbie-putina.html


3.5 tys. żołnierzy rosyjskiej Floty Bałtyckiej rozpoczęło manewry w ramach taktycznych ćwiczeń wojsk ochrony wybrzeża. Manewry – wcześniej niezapowiadane – odbywają się na lądzie.
http://www.pch24.pl/manewry-w-obwodzie-kaliningradzkim,21459,i.html#ixzz2ux6h3lV1


Jeśli ukraińska flota nie podda się do jutra do godziny 5 rano, „rozpocznie się rzeczywisty szturm pododdziałów i jednostek sił zbrojnych Ukrainy na całym Krymie” – tak brzmieć ma ultimatum postawione Ukraińcom. Rosjanie zablokowali sztab ukraińskiej floty i koncentrują siły.
http://www.pch24.pl/rosjanie-zlozyli-ultimatum-,21465,i.html#ixzz2ux7PeKGk

W kontekście tzw. sprawy ukraińskiej mamy formalnie do czynienia z trzema podmiotami – są to sami Ukraińcy, Rosja i tzw. społeczność międzynarodowa. Jednak ten ostatni podmiot jak na razie ogranicza swoje zaangażowanie do słownych deklaracji, apeli i operetkowych gróźb pod adresem rosyjskiego prezydenta w rodzaju bojkotu zaplanowanego na lato szczytu grupy G 8 w Soczi. Maskowana napuszoną retoryką bezsilność owej „społeczności międzynarodowej” musi wywoływać wyjątkowe rozbawienie na Kremlu. W istocie jednak Zachód nie jest bezsilny wobec Rosji.
http://www.pch24.pl/pelzajaca-interwencja-na-krymie,21466,i.html#ixzz2ux8K6L00


– To Wiktor Janukowycz zwrócił się w liście do prezydenta Rosji Władimira Putina z prośbą o interwencję zbrojną na Ukrainie – oświadczył podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ambasador-rosji-przy-onz-to-janukowycz-poprosil-putina-o-interwencje-zbrojna-na/37ppmUkraina zdominowała także polskie media. Stanisław Koziej stwierdził, że w dalszej perspektywie nie można wykluczyć inwazji na Polskę. Z kolei odmienne stanowisko zaprezentowała Samoobrona, która poparła politykę Putina.
Na oficjalnej stronie internetowej Samoobrony pojawiło się oświadczenie wzywające polski rząd do podjęcia działań mających na celu uniknięcie niepotrzebnego rozlewu krwi na Krymie. Członkowie partii stoją po stronie Rosji i twierdzą, że “nowy rząd Ukrainy został powołany niezgodnie z konstytucją i w wyniku zamachu stanu”.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/najwazniejsze-wiadomosci-dnia-3-marca-2014/eyp1yRosja stanęła “po złej stronie historii”, decydując się na wojskową interwencję na Ukrainie – oświadczył w poniedziałek prezydent USA Barack Obama. Dalsze działania militarne Rosji na terytorium Ukrainy okażą się dla niej “kosztownym przedsięwzięciem” – dodał. Sytuację na Krymie określił jako “głęboko niepokojącą”.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/obama-w-sporze-o-krym-rosja-stoi-po-zlej-stronie-historii/e6swl

Pogawarjat, pogawarjat i ustanut – zauważył jeden z deputowanych do Dumy i zalecał, żeby ruszać na Ukrainę i olewać to, co wygaduje tak zwana Unia Europejska.
Ma chłop rację – Europa najchętniej na „pogaworach” by przestała. Co tam obchodzi Hiszpanów czy Włochów jakaś Ukraina, gdzie Madryt, gdzie Rzym, a gdzie Krym?
Francuzi od czasów klęski Napoleona nad Berezyną Rosji się boją, tym bardziej, że jest akurat równe dwieście lat od czasów, gdy Rosjanie okupowali Paryż i poganiali kelnerów w barach – bystro, bystro, od czego wzięła się nazwa bistro. Od tej pory nad Sekwana z Rosją wola nie zadzierać.
http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2014/03/03/ogawarjat-pogawarjat-i-ustanut/

Nie wiadomo, kto jest autorem dokumentu, który nosi znamiona ekspertyzy doradczej, jakie często formułują na zlecenie rządu urzędnicy służby publicznej. Dokument został sfotografowany przez reporterów teleobiektywem w rękach urzędnika zdążającego na Downing Street na posiedzenie narodowej Rady Bezpieczeństwa pod przewodnictwem premiera Davida Camerona.
Zapewne w tym wypadku była to ekspertyza MSZ, którego szef – William Hague poleciał wczoraj do Kijowa z wyrazami poparcia dla Ukrainy. Dziś na konferencji prasowej w Kijowie mówił o nieuniknionych “konsekwencjach i cenie” rosyjskiej akcji zbrojnej, choć nie chciał się wdawać w żadne szczegóły.
Tymczasem pokazywany w brytyjskiej telewizji dokument zawiera przestrogi, jakich kroków Londyn nie powinien poprzeć. Chodzi nie tylko o reakcję zbrojną NATO, co nie stanowi zaskoczenia, ale również o sankcje handlowe i zamknięcie londyńskiego City dla rosyjskich operacji finansowych, na czym ucierpiałaby również Wielka Brytania. Dokument zaleca natomiast wsparcie Ukrainy alternatywnymi wobec rosyjskich dostawami gazu i ropy oraz popiera sankcje wizowe
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielka-brytania-kompromitujacy-dokument-ws-sankcji-przeciw-rosji/8bw1pProf. Andrzej Nowak w Klubie Ronina: Polska – Ukraina – Rosja
Posłuchaj, pooglądaj, pomyśl.     Śmiało, to nie boli.
http://www.youtube.com/watch?v=XSMJGN8nzV0


Ukraina – 2 – pewna teoretyczna koncepcja

10 warunków Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które zostały postawione Ukrainie (pełna lista) do wypełnienia aby mogła uzyskać pożyczkę z tej instytucji w wysokości 16 miliardów dolarów. Zgodnie z korespondencją amerykańskich dyplomatów, ujawnioną na stronie internetowej WikiLeaks, decyzję o udzieleniu Ukrainie pożyczki z MFW na kwotę 16 miliardów dolarów poprzedzało opracowanie listy reform pierwotnie zatwierdzonych przez USA a następnie przekazanych do rozpatrzenia przez MFW. Wśród nich na pierwszym miejscu figuruje reforma emerytalna. Jak wynika z odtajnionych przez WikiLeaks dokumentów, pewien ukraiński rozmówca amerykańskiego ambasadora Johna Tafft’a, przygotował program przeprowadzenia ukraińskich reform i przekazał je USA. Stany Zjednoczone z kolei zatwierdziły i przekazały ten program do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który nalegał na jego realizację jako na warunek otrzymania przez Ukrainę pożyczki, informują „Ukrainskije nowosti”. Według danych WikiLeaks ta lista rekomendowanych reform dla Ukrainy zawiera następujące punkty:
1-Podwyższenie wieku emerytalnego o 2 lata dla mężczyzn i o 3 lata dla kobiet. Zlikwidowanie prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę i likwidacja zasady liczenia 1 roku pracy jako 2 lat pracy w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia.
2-Eliminacja instytucji specjalnych świadczeń emerytalnych, które są przeznaczone dla naukowców, urzędników państwowych, kierowników przedsiębiorstw państwowych. Ograniczenie emerytury dla pracujących emerytów. Ustanowienie wieku emerytalnego dla oficerów armii ukraińskiej na poziomie wieku 60 lat.
3-Podniesienie ceny gazu dla przedsiębiorstw komunalnych o 50% a dla konsumentów prywatnych o 100%. Podniesienie ceny energii elektrycznej o 40%. Doprowadzenie do uwolnienia cen dla miejskich przedsiębiorstw komunalno-mieszkaniowych. Dopuszczenie do wzrostu cen proporcjonalnie do wzrostu cen gazu. Zwiększenie akcyzy na benzynę do 60 Euro.
4-Znieść ulgi i podwyższyć podatki transportowe o 50%. Nie podwyższać poziomu egzystencji minimum socjalnego a sytuację społeczną równoważyć z dotacji punktowych.
5-Sprywatyzować wszystkie kopalnie i znieść subsydia i dotacje dla kopalń. Znieść ulgi dla miejskich przedsiębiorstw komunalno-mieszkaniowych. Znieść państwowe wsparcie (dotacje) na bezpłatne posiłki i podręczniki szkolne.
6-Ograniczyć praktykę uproszczonego opodatkowania. Znieść praktykę ulg na NDS (odpowiednik VAT-tłum.) w obszarach wiejskich. Wprowadzić system opodatkowania NDS (odpowiednik VAT-tłum.) dla aptek i firm farmaceutycznych.
7-Znieść moratorium na sprzedaż ziemi rolnej. Znieść dotacje dla producentów wieprzowiny i drobiu.
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-kabala-skali-kraju-2014-02
Postawiono Ukrainę w sytuacji bez wyjścia. Zarówno przyjęcie jak i odrzucenie propozycji musiało spowodować niepokoje społeczne wobec, których Rosja nie chciała/nie mogła pozostać obojętna.

Kerry wykazał się brakiem wyczucia, hipokryzją i czym jeszcze chcecie, ale przez skojarzenie z inwazją Iraku i Afganistanu skierował moje myśli ku ewentualnym głównym beneficjentom rozgrywających się wydarzeń. Przypomniała mi się dość bulwersująca informacja, która pojawiła się na naszym portalu dzięki niezawodnemu Jackowi – w styczniu b.r.:
Stany Zjednoczone Europy? Głosowanie już na wiosnę!
Jeśli wymyślimy sobie temat pracy domowej dla „euroentuzjastycznych” służb wywiadowczych, dyplomacji itd. pod tytułem: „jak zwiększyć poparcie dla silniejszej integracji w obrębie UE”, to odpowiedź wydaje się oczywista. Podobnie jak w przypadku pytania:
Kogo w okolicach Europy można sprowokować do działań noszących znamiona „znacznego zagrożenia bezpieczeństwa”?
Wszystko jasne?
http://www.ekspedyt.org/asadow/2014/03/03/22862_niezawodny-putin-albo-komu-potrzebna-jest-wojna-wychodkowa.html
Postanowiono “trochę podrażnić Putina”, aby zachęcić Europejczyków do “ściślejszej integracji”.

Niezależnie od tego jakie były cele prowokacji sytuacja i tak może się wymknąć z pod kontroli.


Opole

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest w naszym mieście świętem szczególnym jeszcze z innego powodu. To tu się ono narodziło. O tym jak się to stało mówi dłuższa opowieść, która została przedstawiona przez jej autorkę Barbarę Grodecką-Klusik w trakcie sesji popularno-naukowej jaka miała miejsce w auli Uniwersytetu Opolskiego 28 lutego.
http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=722

O autorze: Jacek