Czy Grzegorz Schetyna właśnie idzie na całość i wysadza rządy PO w powietrze?

Szanowni Państwo.

Spójrzmy na to analitycznie.

W jednej z ostatnich rozmów radiowych, Grzegorz Schetyna roześmiany od ucha do ucha „ubolewał” nad tym, że jego „przyjaciel” Cezary Grabarczyk, szef partyjnej „spółdzielni” wyleciał z rządu. Borys Budka, nowy minister sprawiedliwości, według plotek niektórych dziennikarzy, jest członkiem frakcji Schetyny, zaś premier Kopacz tak dalece go nie zna, że przekręca jego imię.

Plotki mówią o tym, że kilka afer i aferek wymierzonych w rząd PO ujrzało światło dzienne, dzięki inspiracji Schetyny.

Paweł Kukiz chwali się w mediach ze wzajemnością, że pozostaje w dobrej komitywie z Grzegorzem Schetyną.

Paweł Kukiz jest wyraźnie „pompowany” w sondażach prezydenckich przez media mainstreamowe, w tym przez takie kreatury jak Kuba Wojewódzki.

Andrzej Duda ma szansę na wygraną w wyborach prezydenckich, gdyby przejął elektorat Kukiza w II turze. Pierwsze przymiarki już się dokonują.

Bronisław Komorowski nie pojawi się na dzisiejszej debacie prezydenckiej, co zostanie odebrane jednoznacznie negatywnie przez wyborców i odbierze mu kolejne głosy.

Paweł Kukiz ma w planach założenie formacji przed wyborami parlamentarnymi, co może w analogiczny sposób wpłynąć na kształt przyszłej koalicji i demokratyczne obalenie rządu Ewy Kopacz.

Sprawdźcie mnie za jakiś czas. Ale przewiduję taki scenariusz. Grzegorz Schetyna idzie w tej chwili na całość na zasadzie „jeden krok w tył, dwa do przodu”. Opętany chęcią odwetu za zesłanie go w partii na boczny tor, połączoną z narcystycznym pragnieniem o przejęciu przewodnictwa w PO, dąży w tej chwili do porażki partii w najbliższych wyborach w celu usunięcia Ewy Kopacz ze stanowiska i wygrania wyborów na szefa PO.

Po zdobyciu władzy przez prawicę w drodze „trudnych kompromisów”, jak wtedy, gdy podpisywano umowę z Samoobroną i LPR, zacznie się największa jatka nienawiści w historii polskich mediów. Co doprowadzi do przedterminowych wyborów i znacznej wygranej PO w wyborach. Premierem zostanie wtedy przewodniczący partii Grzegorz Schetyna.

O autorze: Migorr

Jestem równolatkiem tworu zwanego "Trzecią Rzeczpospolitą". Moje marzenie: Aby jej kres, którego konsekwencją będzie budowa Wolnej Polski nastąpił jeszcze za mojego życia.