Fala nienawiści podmywa rządowe apartamenty

Fala nienawiści_1jpg

Zwolennikami rządu jest 25 proc. Polaków. To najniższy poziom od objęcia teki premiera przez Ewę Kopacz – ogłosił w majowym sondażu CBOS. Wynika z tego, że fala nienawiści, przed którą bezskutecznie ostrzegali Bronisław Komorowski i poseł Niesiołowski, dotarła w okolice rządowych apartamentów. Według oceny niektórych specjalistów fala poważnie naruszyła niezbyt trwałe – bo zaledwie na metr w głąb – fundamenty.

Projekt wykrywacza kłamstw odrzucony bezwzględną większością głosów

Projekt zainstalowania przy mównicy sejmowej superczułego wykrywacza kłamstw został odrzucony przez sejmową większość. W uzasadnieniu wielu posłów argumentowało niezgodność projektu ze standardami demokracji, według której decydującym kryterium jest tzw. większość. Według posłów kryterium większości jest bardziej miarodajne od kryterium prawdy, której notabene i tak nie da się ustalić, a gdyby nawet, to podanie jej do publicznej wiadomości naruszyłoby dotychczasowe i tak już kruche: stabilizację, zgodę i bezpieczeństwo.

Zatrzymania z powodu wyborczych wykrętów

Elektorat niektórych kandydatów czuje niedosyt. Być może z tego właśnie powodu pojawiły się głosy, na razie nieśmiałe i w kuluarach, aby coś z tym zrobić. Tymczasem nastąpiły pierwsze zatrzymania z powodu wyborczych wykrętów. Odbywa się to w miejscach publicznych, gdzie rozgrzany elektorat, nie tolerując już żadnych wykrętów, zatrzymuje swoich politycznych idoli, żądając wyjaśnień – co się tak naprawdę stało?

Na razie, zgodnie z ostatnim sondażem, w III turze wyborów wygrywa zdecydowanie Bronisław Komorowski ze znaczną przewagą głosów prounijnych separatystów. Niezależnie od wysokich notowań Komorowskiego trwa spór, czy nie zastąpić go kimś innym.

III tura wyborów 2015

Zegarek posła Nowaka śpieszył się

Warszawski sąd apelacyjny uchylił wyrok w sprawie zegarka Sławomira Nowaka. Decyzją sądu, były poseł PO zamiast 20 tys. zł grzywny zapłaci jedynie 5 tys. Postępowanie w sprawie zostało umorzone na okres próbny.

W pierwszej instancji sędzia w uzasadnieniu wyroku stwierdził: Oskarżony przyjął linię obrony, w której udawał mniej mądrego, niż jest w rzeczywistości .Od posłów wymaga się podwyższonych standardów, nie tylko umiejętności czytania i pisania.

Wychodzi na to, że sąd pierwszej instancji skrzywdził polityka, przypisując mu nadmierną inteligencję. Wyrok sądu apelacyjnego oznacza również, że Sławomir Nowak będzie miał prawo startować w jesiennych wyborach parlamentarnych, a co najważniejsze, będzie mógł wyregulować zegarek, bez nacisków i presji ze strony opinii publicznej.

Ministerstwo nie będzie sponsorować g ó w n a?

Artysta, który nie posiada wystarczającej oryginalności, aby stworzyć swój niepowtarzalny świat, przyłącza się do awangardy. Nicolás Gómez Dávila.

Powyższą sentencję potwierdza swoim dziełem pewien artysta (Wim Delvoye), słynący z instalacji Cloaca.

Cloaca to instalacja do produkcji ekskrementów. Po przetrawieniu “posiłku” (w specjalnych mechanizmach symulujących pracę ludzkiego systemu trawiennego, ze sztucznymi jelitami, do których wprowadza kwasy, enzymy i bakterie trawienne) na drugim końcu maszyny pojawia się kał, który jest pakowany próżniowo i sprzedawany w półprzeźroczystych pudełkach.

Pomysł wynajęcia maszyny dla polskiej publiczności (za pieniądze podatników) nie uzyskał ostatecznie odpowiedniego wsparcia z ministerstwa.

Jestem w szoku i nie wiem co mam o tym myśleć – mówi jeden z pomysłodawców – dotychczas „gówniana sztuka” zawsze znajdywała wsparcie w ministerstwie.

Sam artysta, który ma na swoim artystycznym koncie mnóstwo wytatuowanych świń, sądząc po jego innych dziełach jest epigonem formy, niepotrafiącym odciąć się od klasycznych wzorów np. gotyckich, powielanych w różnych instalacjach lub rzeźbach.

Tajemnicze przypadki ożywienia zmarłych wyjaśnione

Pojawiają się przypadki “ożywiania” zmarłych w nowym Systemie Rejestrów Państwowych. Po wejściu w życie aplikacji “Źródło”, w rejestrach PESEL i rejestrach mieszkańców pojawiają się osoby, których zgon stwierdzono kilka dni, a nawet kilka lat temu – podaje RMF FM. Wychodzi na to, że kolejny „Cud Platformy” został w sposób bezpardonowy storpedowany przez czepiającą się szczegółów opozycję.

Kolejna restauracja z sieci „Pod Pluskwami” oczyszczona

Podsłuch w warszawskiej restauracji [Różana], odkryty 1 kwietnia przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, działał kilka miesięcy, był aktywny, był nielegalny i nie należał do żadnej z polskich służb – poinformowali posłowie sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Tyle lakoniczny komunikat.

Przypomnijmy: podsłuch został odkryty tuż przed spotkaniem ministra Siemoniaka z minister obrony Holandii.

Bystre oko fotoreportera uchwyciło moment  rozdeptania ostatniej pluskwy.

Pluskwa z foto

Niepodległość Polski tematem zastępczym?

Niepodległość Polski jest tematem zastępczym, tak przynajmniej uważają niektórzy politycy. Najważniejsze to zgoda i bezpieczeństwo, niestety bezmyślnie odrzucone w II turze wyborów. Aby ratować sytuację, w trybie pilnym powołano do medialnego życia projekt odszyfrowany jako nowoczesna_sitwa.pl z zasłużonymi członkami PZPR i Unii Wolności w roli głównej. O wysokiej jakości przedsięwzięcia świadczy uzyskanie wstępnej akceptacji loży B’nai B’rith.

Petru ściemaNie będziemy przyjmować partyjnych spadów – odgraża się założyciel – nowoczesny Ryszard Petru (członek Unii Wolności), co być może jest zawoalowaną zapowiedzią złożenia uroczystej dymisji w obecności resztek z pokolenia lemingów na planowanym zjeździe założycielskim. Nie lada problem mają także inni spadkowicze, spontaniczni liderzy nowej inicjatywy: byli komuniści Balcerowicz i Olechowski, a także wieloletni członek UW i PD – Frasyniuk.

„Prezydenturę Komorowskiego oceniam bardzo pozytywnie” „Wolę kandydata, który potrafi liczyć”.  /Ryszard Petru tuż przed wyborami/.

Nowoczesna_sitwa_1

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.