Wyznanie „ekonomicznego zabójcy” Perkinsa, czyli ciemna strona tzw. „wolnego świata”

Zachowujemy się jak mordercy z mafii. W zamian za coś domagamy się przysług. Mafiozi i Gangsterzy robią tak od zawsze, tylko że my działamy na szerszą skalę rządów i państw. Jesteśmy znacznie bardziej profesjonalni. Mamy różne metody. Najpopularniejsza jest ta: ekonomiczny zabójca wynajduje kraj, którego zasobów chcą nasze korporacje, może być to np. ropa naftowa. Załatwiamy temu państwu ogromną pożyczkę z Banku Światowego lub instytucji siostrzanej. Pieniądze nie trafiają jednak do tego kraju. Zabierają je nasze korporacje by budować tam infrastrukturę. Korzystają na tym nieliczni miejscowi bogacze oraz nasze firmy. Ale nic to nie daje ubogiej większości. Ci biedni ludzie zostają z ogromnym długiem, tak wielkim, że nigdy go nie spłacą. Wtedy ekonomiczny zabójca wraca tam i mówi: Jesteście nam winni dużo pieniędzy, nie możecie spłacić długów, więc załatwimy to inaczej. Sprzedajcie tanio ropę naszym kompaniom naftowym, głosujcie na naszą korzyść w ONZ, albo wysyłajcie swoich żołnierzy, aby wspierali nasze wojska np. w Iraku. W ten sposób udało nam się zbudować imperium. Bo prawda jest taka, że my tworzymy prawo. Panujemy nad Bankiem Światowym i nad Międzynarodowym Funduszem Walutowym, a także, w dużym stopniu, nad ONZ. My piszemy prawo. Działania ekonomicznych zabójców nie są nielegalne. Pogrążanie krajów w sługach i żądanie przysług nie jest nielegalne. Powinno być, ale nie jest.
„Jednym z typowych działań imperium jest narzucanie swojej waluty reszcie świata. Zrobiliśmy to z dolarem. W 1971r. USA miały ogromne długi, wiele z nich powstało w skutek wojny wietnamskiej. Obowiązywał wtedy system walutowy oparty na złocie. Nagle jeden z krajów postanowił odebrać dług w złocie bo nie ufał dolarowi. Nixon odmówił wypłaty w złocie pomimo obowiązującego systemu. Nie mieliśmy tyle. Niedługo później wprowadziliśmy system oparty na mechanizmie handlu ropą. Przyczyniłem się do zawarcia umowy z Arabią Saudyjską. Nalegałem, by OPEC sprzedawało ropę tylko za dolary. Parytet złota został wyparty przez parytet ropy naftowej, pod wieloma względami znacznie ważniejszy. W naszych czasach ropa naftowa jest cenniejsza niż złoto. Nagle świat mógł kupować ropę naftową tylko za dolary, więc dolar stał się bardzo ważną walutą. Dziś Stany Zjednoczone znów są krajem-bankrutem. Mamy ogromne długi. Większych nie miał żaden kraj w historii. Gdyby któreś państwo zażądało spłaty w walucie innej niż dolar, mielibyśmy ogromny problem. Na razie biorą tylko dolary bo ropa naftowa to bardzo ważny towar, a można ją kupić tylko za dolary. Ale Saddam Husajn zagroził, że będzie sprzedawał ropę za inną walutę. Od razu go schwytano.
„Bywa, że ekonomiczny zabójca nie zdoła skorumpować głowy państwa. Mnie nie udało się z Torrijosem w Panamie ani Roldosem w Ekwadorze. Zdarza się to bardzo rzadko, ale w takiej sytuacji na miejsce wysyła się „szakali. To ludzie, którzy obalają rządy lub zabijają przywódców. Gdy nie skorumpowałem Roldosa ani Torrijosa, zostali oni zamordowani przez szakali. Czasami, rzadko, nie udaje się ani ekonomicznym zabójcom ani szakalom. Wtedy i tylko wtedy wysyłamy wojsko. To właśnie stało się w Iraku. Ekonomiczni zabójcy nie przekabacili Saddama Husajna, szakalom nie udało się go zlikwidować, więc zostało wysłane wojsko. Za pierwszym razem, w 1991r., rozgromiliśmy armię iracką. Sądziliśmy, że kara była wystarczająca i że uda się skorumpować Husajna. W latach 90. ekonomiczni zabójcy wrócili do Iraku i znów próbowali go skorumpować. Nie dało się. Gdyby się zgodził, do dziś rządziłby krajem. Sprzedawalibyśmy mu odrzutowce i czołgi oraz wszystko czego by zapragnął. Ale nie ustąpił. Szakale nie mogły go dopaść. Miał dobrą ochronę i wielu sobowtórów. Nawet ochroniarze nie wiedzieli, czy pilnują jego czy sobowtóra. Ani zabójcom ani szakalom nie udało się za drugim razem więc ponownie wysłaliśmy wojsko. Tym razem go zgarnęliśmy. Reszta to historia.

O autorze: Migorr

Jestem równolatkiem tworu zwanego "Trzecią Rzeczpospolitą". Moje marzenie: Aby jej kres, którego konsekwencją będzie budowa Wolnej Polski nastąpił jeszcze za mojego życia.