Totalna opozycja goni za własnym ogonem

W prawicowej blogosferze od półtora roku słyszymy biadania nad wizerunkowymi wpadkami PiS. Nikt natomiast nie dostrzega prawdziwej wizerunkowej klęski, jaka stała się udziałem tzw. “totalnej opozycji”. Szczególnie widoczna stała się ona w ostatnich sześciu dniach. Najpierw, 6 maja, mieliśmy widowiskową klapę “Marszu Wolności”, który zgromadził najwyżej kilkanaście tysięcy uczestników zamiast stu tysięcy. Wczoraj, 10 maja, powiązani z opozycją “Obywatele RP” wywołali burdy podczas miesięcznicy smoleńskiej. Jeden z nich uderzył Adama Borowskiego w twarz. Przekonało to elektorat, iż zwolennicy opozycji to zwykli chuligani – typy spad ciemnej gwiazdy.

Co więcej, dziś [11.05.2017] posłowie opozycji przynieśli do Sejmu białe róże na znak poparcia dla “Obywateli RP” i zachowywali się bardzo agresywnie na sali sejmowej. Nic tak nie szkodzi opozycji jak ta maniera popisywania się agresją. Powoduje ona, ze mało kto chce uczestniczyć w jej ulicznych demonstracjach. Potencjalni manifestanci nie chcą być utożsamiani z chamstwem. Co więcej okazuje się, że ta strategia nie jest własnym pomysłem opozycji. Podobnie postępowali macedońscy socjaldemokraci walczący z konserwatywnym rządem w Macedonii [ pisałam o tym wczoraj {TUTAJ}]. Można podejrzewać, iż był to pomysł organizacji Sorosa.

Cała ta “totalna opozycja” nie jest w stanie sformułować jakiejkolwiek myśli. Widać to było wczoraj, gdy PO usiłowała odpowiedzieć na cztery proste pytania, jaki zadało jej PiS. Grzegorz Schetyna nagle zaczął twierdzić, ze Po nie chce przyjmować uchodźców, ani podwyższać wieku emerytalnego. Było to całkowicie sprzeczne z tym, co PO twierdziła jeszcze parę tygodni temu. Co więcej, o tej wolcie nie poinformowano nawet własnej partii, w wyniku czego jedna z jej posłanek mówiła, ze Schetyna tylko żartował, a Tomasz Siemoniak z powagą twierdził, że PO zawsze była przeciw przyjmowaniu imigrantów.

W tej sytuacji PiS nie musi się zbytnio przejmować swoimi wpadkami. Jakie one by nie były – “totalna opozycja” na pewno zrobi coś jeszcze głupszego.

O autorze: elig