Rząd PiS planuje zmianę Kodeksu Karnego pod kątem homoseksualistów

flickr/Kevin Goebel/CC BY-ND 2.0

 

Jak podała Gazeta Prawna, rząd PiS zgodził się rozszerzyć katalog przestępstw z nienawiści, dodając zapis o karaniu za nienawiść (mowę i czyny) wobec osób o innych upodobaniach seksualnych, lub z powodu płci.

Obecnie w polskich przepisach dotyczących przestępstw z nienawiści wymienione są enumeratywnie ich przesłanki: pochodzenie, rasa, narodowość, wyznanie religijne, poglądy polityczne. Gdy przestępstwo – zarówno mowa nienawiści czy czyny fizyczne – wywołane są takimi powodami, sprawcę czeka znacznie wyższa kara, niż w przypadku zwykłego przestępstwa. /Gazeta Prawna/

Zmiana została zadeklarowana podczas Rady Praw Człowieka ONZ.

Warto również pamiętać, że wbrew deklaracjom, a także oczekiwaniom sporej części prawicowego elektoratu rząd Beaty Szydło nie wypowiedział ratyfikowanej przez PO i PSL “Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet”, zawierającej zapiski marksizmu antykulturowego z nakazem promocji ideologii gender.

Posłanka PiS Małgorzata Sadurska: „konwencja nakazuje ślepe zwalczanie tradycji, religii i kultury”, „to dokument ściśle ideologiczny”.

Konferencja Episkopatu Polski: „usiłuje stworzyć nowy ład społeczny, rodzina i tradycja będą zmarginalizowane”, „wprowadza ideologię gender”. Przeciw konwencji głosowało 175 posłów PiS i Solidarnej Polski. Teraz milczą. Dlaczego? Czyżby sejmowy sprzeciw był zorganizowany na pokaz?

Nowe “prawo”

Jeżeli deklaracja o zmianach legislacyjnych na rzecz “ofiar przestępstw z nienawiści”, złożona przed Radą Praw Człowieka ONZ, zostanie zrealizowana oznaczać to będzie, że pomimo buńczucznych wypowiedzi pisowskich polityków o wstaniu z kolan, Polska wciąż się cofa przed naporem komunistycznej ideologii, mającej tym razem centra decyzyjne na zachodzie.

Tak moi drodzy przyjaciele z PiS-u. Cofamy się, tym razem, dla odmiany pod pisowskim przewodnictwem, od czasu do czasu machając biało-czerwoną flagą i wznosząc patriotyczne okrzyki.

O głupocie i tchórzostwie prawicy napisałem tutaj.

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.