Pijany zając, za którym pognały pisowskie lemingi

Zosia to pijany zając, który wyrwał się z klatki, ale jeśli chcemy, żeby się zamknął, to nie atakujmy, a przemilczmy jej żenujące wyskoki

Krzysztof Wyszkowski

Występująca w roli harcownika Zofia Romaszewska może zameldować wykonanie zadania. Zwolennicy PiS prawie w całości przekierowali swoją uwagę w jej stronę, tym samym uniemożliwiając sobie całościowy ogląd problemu. Napisałem problemu, bo problem istnieje i nie zaczął się od reformy sądów, lecz 2 lata temu(1).

Zacznijmy jednak od pani Zofii, której wypowiedzi oburzyły sympatyków PJK.

Nie wiem, czy Jarosław Kaczyński nie przestał być demokratą

Reakcja sympatyków PJK na tę wypowiedź była spontaniczna i jak zwykle bezrefleksyjna, wynikająca zapewne z wiary w lewicowy przesąd, wbijany Polakom od wielu lat do głowy przez media typu GW i TVN. Nikomu w tym momencie nie przyszło do głowy zadać proste pytanie: Czy bycie demokratą jest czymś bezwzględnie pozytywnym?

Przez prawie 30 lat demokracja w Polsce służyła przede wszystkim utrzymaniu status quo- zapewnieniu politycznego parytetu dla starych i nowych komunistów, złodziei oraz najgorszej ze wszystkich politycznych „orientacji” – targowicy, która mając w swoim składzie autentycznych folksdojczy, stanowi zagrożenie najwyższego stopnia dla rachitycznej polskiej państwowości. Również dziś, zdrajcy mają gwarantowany parytet w mediach i w sejmie, co jest samo w sobie absurdem.

Prawo i Sprawiedliwość nie chce ponadpartyjnej większości do wybierania członków KRS

Zofia Romaszewska

Ta wypowiedź wplata się w kontekst rozważań czym jest nadzwyczajna kasta. Gdyby sędziowie byli naprawdę niezawiśli, to tryb ich wyboru byłby nieistotny. Tymczasem wszystkie strony sporu doskonale wiedzą, że środowisko sędziowskie jest w większości zdegenerowane do szpiku kości, i dlatego należy wybrać swoich- dyspozycyjnych.

Czy PiS jest w stanie wybrać uczciwych sędziów? Nie wiem.

Czy może to zrobić ponadpartyjna większość? Tym bardziej nie wiem.

Czy zrobi to większość ponadpolska? Nie zrobi tego na pewno.

Czy może tego dokonać w sposób demokratyczny lud?

Nie sądzę, ponieważ głupie, zmanipulowane i zdemoralizowane przez media społeczeństwo nie jest w stanie dokonać dobrego wyboru. Oczywiście to, co przed chwilą napisałem może być wykorzystane w populistycznej demagogii, co nie zaprzecza temu, że jest to smutna prawda.

Ostatnią przykrością, którą sprawię zwolennikom PiS jest to, że koncentrując swoją uwagę na pani Zofii, nie macie, moi drodzy, odwagi zadać otwartego pytania prezesowi PiS:

Dlaczego Szanowny panie Jarosławie, lekceważąc zapisy w ustawie, razem z prezydentem Dudą ukręcił pan łeb sprawie – sprawie przekazania aneksu WSI do SKW i jego publikacji. W ten właśnie sposób pozwalacie się traktować przedmiotowo, jak lemingi z PO.

______________________________________________________________________________________________________________

1)  Jestem bardzo ciekaw, czy niedawni zachwyceni, a dziś złoszczący się na Andrzeja Dudę z powodu obstrukcji,  potrafią zauważyć więcej niepokojących  rzeczy w dotychczasowej prezydenturze. Obawiam się, że po zawarciu kompromisu w sprawie sądów…klapki ponownie spadną na oczy…

 

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.