Nie fechtujcie pisowczycy trzciną słowa na mównicy

Fot.Twitter/Ministerstwo Rozwoju

 

Od najmłodszych lat, w szkole podstawowej będąc, kpiłem z komunistycznej nowomowy. Nie nabrałem się na okrągły stół. Nigdy nie poparłem Kongresu Liberalno- Demokratycznego Donalda Tuska, Unii Demokratycznej – Unii Wolności – Platformy Obywatelskiej, efemerydy „Europa plus, Polska minus” Kwaśniewskiego i Palikota. Reaguję obrzydzeniem na „Nienowoczesną”, a także na inne szyldy pod którymi występują zadeklarowani wrogowie Polski. Kpiłem z marszu od niepodległości „golema” Komorowskiego, a dziś?

Dziś nie kupuję pisowskich bajek o rozpoczętej właśnie złej zmianie.

Bajka pierwsza

Dorota Łosiewicz /wPolityce.pl/: Mateusz Morawiecki nie będzie dla opozycji tak łatwym celem ataku, jak Jarosław Kaczyński, stąd słychać tak takie zgrzytanie zębów (…) jest uosobieniem nowoczesności, ogłady, dobrego zrozumienia europejskich salonów.

Pomijając fakt bezmyślnego nazwania targowicy „opozycją”, zadajmy w takim razie pytanie:

Czyżby Morawiecki jest lepszym przykładem owych cnót od Beaty Szydło, która nie była aż takim uosobieniem nowoczesności, ogłady, dobrego zrozumienia europejskich salonów? Można cynicznie przyznać rację, że odwołanie ze stanowiska katoliczki i matki księdza jest bardzo dobrym posunięciem wizerunkowym (ze względu na zagranicę). Z tego punktu widzenia niewątpliwym plusem przyszłego premiera jest plotka o żydowskim pochodzenie jego rodziny, która powstała podczas ceremonii wręczania odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich przyznawanego Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II Wojny Światowej. Odznaczenia są przyznawane przez organizację From the Depths Jonny’ego Danielsa. /Link/ Senior Morawiecki jej zaprzeczył (*)

Bajka druga

Bajka uspokoiła część rozgoryczonego elektoratu:

Spokojnie!!!  (…) Chwilowa zmiana pozycji i ról! W odpowiedzi na „ulicę i zagranicę”.

Pani Krystyna Pawłowicz ma zazwyczaj rację, ale tu – pomyślcie: „w odpowiedzi na zagranicę”, czyli Morawiecki będzie wobec zagranicy: bardziej nieustępliwy, czy może bardziej ustępliwy, a przede wszystkim o jaką zagranicę chodzi: o Brukselę, Berlin, Waszyngton czy Tel Awiw? Bo na pewno, tym razem, nie o Moskwę. Jeżeli to prawda, to świadczy jak bardzo jesteśmy uzależnieni od cudzej opinii, a także źle rokuje na przyszłość, gdyby komuś zaświtała realna dobra zmiana we wszystkich obszarach życia społecznego, gospodarczego i prawa finansowego w Polsce (przywileje dla banksterów).

Bajka ostatnia

Mieszanina dwóch mądrości – mądrości prezesa i mądrości etapu. O niewątpliwym geniuszu Jarosława Kaczyńskiego świadczą jego dotychczasowe wybory: Kazimierza Marcinkiewicza, Radosława Sikorskiego, zapomnianych zdrajców – Janusza Kaczmarka i trzech byłych wiceprezesów PiS: Pawła Zalewskiego, Ludwika Dorna, Kazimierza Ujazdowskiego, a ponadto – Pawła Kowala, Michała Kamińskiego, wybitnej lewaczki Kluzik-Rostkowskiej.

Kandydat na polskiego premiera

Czy człowiek, który zaprasza do Polski wielokrotnie karanych za międzynarodowe oszustwa przedstawicieli JP Morgan, zasługuje na zaufanie?

  • Wicepremier Morawiecki potwierdza: Polska jest kolonią – „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy” – z wywiadu podczas którego Morawiecki z rozpędu powiedział część prawdy. /Link/
  • Zaproszenie do Polski mającego opinię największego oszusta spośród bankowych oszustów, wielokrotnie karanego za bankowe przekręty i ogłoszenie tego sukcesem, jest niczym innym jak propagandą dla „ciemnego ludu”. /Link/

 

_____________________________________________________________________________________________________________

(*)

Nominacja pańskiego syna została przyjęta na świecie z zainteresowaniem i życzliwością. Żydowskie pismo “Haaretz” napisało, że “chrześcijanin z żydowskimi korzeniami Mateusz Morawiecki będzie premierem Polski”.

Jego żydowskich korzeni to ja nie znam…

Opowiadał o tym, że ciotka Irena została uratowana w Holocauście, ciotka Roma mieszka w Izraelu, tak?

No tak, ale ciotka Roma to jest przyjaciółka matki. Rzeczywiście była taka historia w rodzinie mojej żony, że wuj, czyli brat ojca mojej żony, miał przyjaciółkę Żydówkę, którą uratował w czasie wojny.

powiedział Kornel Morawiecki. /RMF/ Uzupełnienie od autora, dodane w dniu 12.12.2017.

Podaj dalej
0Shares

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje poglądy na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.