Zgodnie z nową mądrością etapu kara dla TVN-u została anulowana

Nie będzie kary 1,48 mln zł dla TVN-u za podawanie fake newsów podczas słynnego “puczu”.  Nowe otwarcie dokonane przez premiera Morawieckiego, nawiązujące do budowania wspólnoty w duchu filozofii okrągłego stołu zaowocowało anulowaniem kary dla telewizji TVN.

Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję z 11 grudnia 2017 r. w sprawie TVN i zapowiedział stworzenie Medialnego Okrągłego Stołu. /krrit.gov.pl/

Do udziału w Okrągłym Stole Medialnym przy KRRiT mają zostać zaproszeni przedstawiciele antypolskich mediów. Oficjalnie wymienia się: dziennikarzy, nadawców i naukowców. Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT wyraził nadzieję na “wypracowanie form samoregulacyjnych w mediach”.

Pierwsze wytyczne dla rządu polskiego w sprawie TVN zostały wyartykułowane przez Departament Stanu USA 12 grudnia zeszłego roku.

Stany Zjednoczone są zaniepokojone decyzją Polski o ukaraniu prywatnego nadawcy telewizyjnego TVN za domniemane stronnicze zgłaszanie demonstracji poza Parlamentem w grudniu zeszłego roku. Wydaje się, że decyzja ta podważa wolność mediów w Polsce, bliskiego sojusznika i demokracji.  (…) Pozostajemy pewni siły i zdolności polskiej demokracji, aby zapewnić demokratyczne instytucje w Polsce w pełni funkcjonujące i szanowane. /press.pl/

_____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Podaj dalej
18Shares

O autorze: Redakcja