Premier Morawiecki w sprawie Jedwabnego postępuje podobnie jak PO w sprawie Smoleńska

Każdy w miarę dobrze zorientowany, uczciwy człowiek wie, że tzw. śledztwo smoleńskie za czasów PO było pozorowane, a główne medialne tezy o jedynie słusznej winie pilotów, którzy pod wpływem nacisków pijanego generała Błasika próbowali trzykrotnie wylądować z wiadomym skutkiem – były rezultatem politycznego zamówienia.

Tymczasem premier Morawiecki powtarzając tezę, że w Jedwabnem Polacy zamordowali Żydów, prezentuje podobne podejście do Jedwabnego jak posłowie PO w sprawie Smoleńska. Jestem ciekaw, czy polski premier naprawdę wierzy w relacje nieobecnych na miejscu wydarzenia świadków, czy wierzy w zeznania, które były wymuszane przez UB torturami. Czy zdaje sobie sprawę, że bez rzetelnego śledztwa, którego nieodłączną częścią jest ekshumacja nie dowiemy się jak było naprawdę.

Dlaczego ekshumacja w Jedwabnem jest konieczna?

/krótka i dosadna wypowiedź dr. Ewy Kurek/

Inna godna zainteresowania wypowiedź premiera Morawieckiego pochodzi z wywiadu udzielonego „Die Welt” .

Powinny powstać wspólne projekty badawcze, by wyjaśnić, ilu w okupowanej Polsce było ludzi, którzy popełnili zbrodnie, np. wydając Żydów – mówi w wywiadzie dla „Die Welt” premier Mateusz Morawiecki. Ale nie można stracić z oczu sytuacji w okupowanej przez Niemców Polsce – dodał.

/radiomaryja.pl/

Mam nadzieję, że ów wspólny „projekt badawczy” obejmie nie tylko osoby narodowości polskiej, ale także pozostałe społeczności, w tym Judenraty, żydowskich szmalcowników, a także współpracującą z hitlerowcami policję żydowską. Tylko w ten sposób świat dowie się całej prawdy o tragedii holocaustu.

______________________________________________________________________________________________________________

 

Podaj dalej
15Shares

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje poglądy na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.