Największy bank na świecie wyszlamował z pisowskiego korytka 20 milionów

Fot. Bloomberg/Kiyoshi Ota

Przyznam szczerze, że w pierwszej chwili nie uwierzyłem w tę informację. Niestety taka jest prawda. Bankowy gigant, wielokrotnie karany za oszustwa i nadużycia, dostanie od rządu PiS kwotę 20 mln złotych „pomocy rządowej”. Dotowanie amerykańskiego banku z pieniędzy polskiego podatnika jest tak absurdalne, że po prostu szkoda strzępić języka. Niestety, politycy pisowscy dali się poznać jako ci, którzy wzorem swoich poprzedników rozdają lekką rączką pieniądze obcym podmiotom, w tym również antypolskim ośrodkom propagandowym i neomarksistom z UW (casus milionowej dotacji ministra Gowina dla pani Środy).

Finansowanie dobudówki do warszawskiego “Mordoru”, motywowane zatrudnieniem 3-5 tys. “polskich orków”, przy bardzo małym poziomie bezrobocia w Warszawie, z jednoczesnymi planami likwidacji polskiego przemysłu futrzarskiego, skłania mnie do stwierdzenia, że patriotyzm polityków z PiS jest przede wszystkim zjawiskiem wirtualnym z kategorii marketingu politycznego – tym samym co bezobjawowa prawicowość Platformy Obywatelskiej lub polskość Donalda Tuska.

Więcej pożytku dla Polski byłoby, gdyby owe 20 mln. rozdysponować wśród polskich firm produkujących dla Polski i w Polsce płacących podatki. Tymczasem rząd Morawieckiego zasila trzos banku, który został sprowadzony do naszego kraju w celu regulacji strumienia kapitału dla obcych firm.

_____________________________________________________________________________________________________________

umowa o “pomocy”

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.