Diabeł jest cierpliwy. O tym jak diabeł przechytrzył bystrego kapłana

Jan Lebenstein, “Maska III”

 

Ks. Dariusz Kowalczyk SJ pisze felietony dla gosc.pl. Dzisiejszy felieton mógłby być bardzo dobry, lecz taki nie jest. Diabeł o którym napisał  ks. Dariusz Kowalczyk okazał się sprytniejszy.

Dziś diabeł ma dobrotliwą, zatroskaną o nasze prawa, twarz.

“Okazuje się jednak, że nie tylko Bóg jest cierpliwy. Diabeł też potrafi cierpliwie realizować swoje plany. Efrem z Edessy (zm. 373), jeden z ojców Kościoła, mawiał, że działanie diabła cechuje „niewyczerpana cierpliwość, która pokonuje wszystko”.

Zbigniew Musiał i Bogusław Wolniewicz w książce „Ksenofobia i wspólnota” w ten oto sposób komentują zdanie Efrema: „Diabeł rozumie, że ludzi trzeba wdrażać do kagańca pomału, tłumacząc im np. wytrwale i cierpliwie, że tak trzeba dla ochrony ich »godności« i »praw«”.

Gdyby tak 50 lat temu powiedziano, że państwo powinno wspierać urzędowo związki gejowskie, co więcej, dawać im prawo adoptowania dzieci, to zostałby wyśmiany. Zaczęto więc od cierpliwego rozmiękczania myślenia i grania na emocjach. I tak od skądinąd słusznych postulatów, by nie dyskryminować homoseksualistów, ale uszanować ich godność, bo opcja seksualna jest prywatną sprawą, doszliśmy do niezliczonych, wyssanych z brudnego palca „praw mniejszości seksualnych” i do skazywania za homofobię niewinnych ludzi, jak np. cukiernika, który nie chce zrobić tortu na gejowski ślub. Do tego rodzaju psucia jednostek i społeczeństw doskonale nadaje się zdeformowana doktryna „praw człowieka”, którą zastąpiono prawo naturalne. Ale skąd się biorą owe prawa, jeśli nie z Boga lub ludzkiej natury? Kto i na jakiej podstawie stwierdził na przykład, że facet, który założy pończochy i szpilki, ma prawo być nazywany kobietą? Diabeł jest cierpliwy. Nie proponuje już szybkiej, krwawej rewolucji, ale rewolucję cierpliwie pełzającą, marsz przez instytucje, by zmieniać myślenie i prawo. Zauważył to Jan Paweł II, który stwierdził, że jest „inna jeszcze »ideologia zła«, w pewnym sensie głębsza i ukryta, usiłująca wykorzystać nawet prawa człowieka przeciwko człowiekowi oraz przeciwko rodzinie”. Tak! Dziś diabeł ma dobrotliwą, zatroskaną o nasze prawa twarz”.

Cóż można dodać do tych słów? Nic. Trafione w sedno. Jest jednak coś – odrobinka dziegciu:  diabeł z równą troską dba o język, zmieniając go poprzez wprowadzenie do niego gadziego żargonu. Chodzi o dwa sztuczne słowa: Homofobia i gej. Ktoś powie, że się czepiam. Tak, czepiam się tych pozornych drobiazgów, dlatego, że rewolucja “cierpliwie pełzająca” na tym właśnie polega. Na zmianie języka, myślenia, a potem prawa.  ( Mechanizm działania kłamstwa)

PS. Dziękuję ks. Kowalczykowi za wszystkie dotychczasowe dobre i b. dobre felietony

______________________________________________________________________________________________________________

Ks. Dariusz Kowalczyk “Diabeł jest cierpliwy

 

 

 

 

” width=”20″ height=”20″>

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.