Morawiecki: „Izrael mówi naszym językiem”. A może to premier mówi językiem B’nai B’rith?

Fot. Wykop.pl

 

Kilka miesięcy temu mieliśmy kilka nierozwiązanych problemów; a dziś Izrael mówi o historii naszym językiem /PAP/

Nie minęło kilka godzin od tej wypowiedzi, a już premier PiS odkrył prawie wszystkie karty proponując wspólny „marsz niepodległości” – PiS razem z PO i N. bez faszystów i antysemitów.

Nie chcemy absolutnie żadnych antysemickich, czy faszystowskich haseł na marszu 11 listopada. Dobrą propozycją byłoby to, żebyśmy mieli tylko flagi biało-czerwone podczas tego marszu – powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki w specjalnym kampanijnym autobusie. /Niezalezna.pl/.

„Raz jeszcze apeluję, tak bardzo ciepło, serdecznie do opozycji i do wszystkich, żebyśmy rzeczywiście wykorzystali te dwa miesiące na dobrą organizację tego marszu, żebyśmy poszli w takim stutysięcznym, a może jeszcze więcej, dwustutysięcznym marszu wszyscy z całej Polski i pokazali, że są takie dni, jak stulecie odzyskania niepodległości, gdzie potrafimy odrzucić waśnie, spory i być razem”

Antyfaszystowski sojusz: PIS, PO, Nienowoczesna

Odnosząc się do apelu Morawieckiego lider PO Grzegorz Schetyna powiedział:

Jeśli chodzi o 11 listopada najpierw będziemy oczekiwać decyzji, które nie pozwolą na kontynuowanie tych ekscesów nacjonalistycznych, antysemickich i rasistowskich, które odbywały się szczególnie rok temu, ale także w poprzednich latach. Na taką deklarację premiera czekam i będziemy się odnosić do tych decyzji. /rmf24.pl/

Liderka Nienowoczesnej Lubnauer stwierdziła:

Oczywiście będziemy podejmować decyzję, co dalej, ale musimy wiedzieć, jak wyglądają te obchody, czy one rzeczywiście mają charakter włączający, czy wyłączający i czy one rzeczywiście nie przerodzą się w jakąś demonstracje nacjonalizmu, zamiast w manifestację radości z tego, że wtedy udało nam się odzyskać niepodległość. /rmf24.pl/

Postulat wyłączenia z polskiej polityki „faszystów i antysemitów” od lat podnoszą środowiska żydowskie, w tym loża B’nai B’rith. Niestety, moje przypuszczenie o planach organizacji podróbki Marszu Niepodległości, które wyraziłem wczoraj, okazało się słuszne.

Premier Morawiecki chce organizować z PO podróbkę marszu niepodległości?

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.