Maniakalni poszukiwacze antysemityzmu i rasizmu

Twitter

 

W aktualnym wydaniu Tygodnika TVP Info ukazał się {TUTAJ} artykuł “Na odsiecz Serenie. Jak poprawność polityczna zjada własny ogon” pióra Michała Chudolińskiego. Opisano w nim, jak w piśmie “The Herald Sun” znany karykaturzysta Mark Knight opublikował rysunek przedstawiający szalejącą po przegranym meczu Serenę Williams. Jej przerażona przeciwniczka pytała sędziego: “Czy nie dałoby się coś zrobić, by to Serena wygrała?”. Ponieważ Serena jest Murzynką, to jak pisze Chudoliński:

“Na jego głowę posypał się hejt. „Jak to wspaniale, że zredukowano jedną z największych żyjących sportsmenek do rasistowskiej i seksistowskiej metafory” – wzburzyła się na Twitterze J. K. Rowling, autorka cyklu o Harry’m Potterze. Z kolei córka Martina Luthera Kinga zarzucała zespołowi redakcyjnemu gazety akceptowanie symboliki graficznej rodem z lat 30. ubiegłego wieku, kipiących od nienawiści wobec czarnych i uznających ich za gorszą rasę.
Oburzeni bardziej skupili się jednak na tym, że szyderca wziął na cel kobietę o odmiennym kolorze skóry, niż na tym, że krytykował ją za czyny, które nota bene doprowadziły ją do przegranej i zmusiły do zapłacenia sporego odszkodowania w ramach zadośćuczynienia. Besztając karykaturzystę, w swoim pojęciu bronili oni Afroamerykanów i feminizmu.”.

Taka reakcja wydaje się wręcz maniakalna. Ci ludzie uważają prawdopodobnie, że jakakolwiek krytyka pod adresem Murzynów jest przejawem rasizmu. Zanim jednak zaczniemy się nabijać z zachodnich “postępaków”, zauważmy, że podobnych durniów nie brakuje w Polsce.. U nas sprawa nie dotyczy jednak rasizmu skierowanego przeciw Murzynom, lecz antysemityzmu. Oto dziś w Salonie24 pojawiła się {TUTAJ} informacja:

“W piątkowy wieczór [14.09.2018] w programie Minęła 20.00 pokazano animację „Jak powstaje #Ruda Konstytucja”. Część dziennikarzy i widzów jest zbulwersowana – twierdzą, że film jest skrajnie propagandowy i zawiera „wątek żydowski” i sugestie, że „za opozycją stoją Żydzi”. (…) Autorką jest Barbara Piela, autorka znanego cyklu #kukiełkowyświatBasi, przedstawiającego w karykaturze czołowe postaci polskiej sceny politycznej i medialnej. (…) Konrad Piasecki z TVN24 zrównał jej film z propagandą komunistyczną z lat 50. i stwierdził, że zawiera „wątek żydowski”. (…) Wojciech Szacki: “Jakie to obrzydliwe. Jest nawet mrugnięcie okiem, że za opozycją stoją Żydzi.”. Poparł go Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”. Samuel Pereira odpowiedział: “Wy już kompletnie Michał odlecieliście u tego Hajdarowicza??? To jest Farmazon, a Ty jak rasowy faszol wszędzie Żydów widzisz…”. Autorka Filmu, Barbara Piela: “Zamiast wypisywać takie rzeczy, wystarczyło po prostu sprawdzić…(na moim koncie na zdjęciu z gablotą wszystkie te plastusie są podpisane).”.

W filmie nie chodziło o żadnych Żydów, tylko o Farmazona – faceta notorycznie awanturującego się na manifestacjach KOD Jego kukiełka z długą brodą obudziła czujność zawodowych “łowców antysemitów”. Tego typu maniacy są wbrew pozorom szalenie szkodliwi. Kiedy już zarzucą wszem wokół “rasizm” lub “antysemityzm” – doprowadzą do kompletnej dewaluacji tych pojęć. Potem prawdziwi antysemici oraz rasiści będą mogli spokojnie działać. Z taką sytuacją mamy już do czynienia w Europie Zachodniej. We Francji Żyd nie może pokazać się w jarmułce na ulicy bo dostanie łomot od muzułmańskich wyrostków. W Niemczech kanclerz Angela Merkel przyznała, iż żydowskie szkoły oraz inne instytucje nie mogłyby funkcjonować bez stałej ochrony policji. No cóż – gdy muzułmanie biją Żydów, to lewicowi “postępacy” stają się całkowicie bezradni. Polityczna poprawność nakazuje im popieranie i jednych i drugich.

O autorze: elig