Gliński: Jesteśmy zobowiązani wobec dziedzictwa żydowskiego, które jest częścią dziedzictwa polskiego

Wynurzenia żydofila. Tak określam pogląd Glińskiego, który swego czasu ubliżył Polakom nazywając ich „wariatami i osobami nienawidzącymi Polski”. Chodziło wówczas o osoby, które protestowały przeciwko żydowskiej ingerencji – decyzji państwa Izraela zmieniającej polską ustawę o IPN. Decyzję Tel Awiwu zaakceptował rząd Morawieckiego. Za zmianą głosował cały POPIS, a w chwilę po tym zostało opublikowane wspólne oświadczenie premierów Izraela i Polski. Piotr Gliński nazwał to „wspólnym głosem premierów”.

Tylko wariaci i ludzie, którzy nienawidzą Polski, mogą je krytykować /Piotr Gliński/.

W wywiadzie udzielonym pani Hołdyńskiej, mającej w swojej kolekcji fotografię z Danielsem, minister PiS w kontekście planowanej budowy Muzeum Getta Warszawskiego powiedział, że „dziedzictwo żydowskie jest częścią dziedzictwa polskiego”.

Ogólnie, słowo dziedzictwo znaczy „ogół wartości”. Polacy  i Żydzi to dwa oddzielne światy pod względem cywilizacyjnym, kulturowym i religijnym (1). Z tego właśnie powodu  minister Gliński nie ma racji używając tego słowa. Natomiast, „Getto Warszawskie” jest częścią polskiej historii ze względu na swoją lokalizację. Mając doświadczenia z tzw. Muzeum Polin i Muzeum Auschwitz-Birkenau, istnieje niebezpieczeństwo, że będzie to kolejna eksterytorialna placówka na terenie państwa polskiego fałszująca historię.

______________________________________________________________________________________________________________

1)

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.