PiS zapowiedział uczczenie triumfu sowieckiej agentury w Polsce

W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News Jarosław Sellin zapowiedział celebrację 30 rocznicy udanej operacji wywiadu wojskowego PRL w roku 1989. Zapowiedź Sellina zbiegła się w czasie z ciut wcześniejszą wypowiedzią Andrzeja Dudy o Mazowieckim, który przez wiele lat kolaborował z komuną, był komunistycznym publicystą szkalującym torturowanego przez UB Biskupa Kaczmarka, znieważającym żołnierzy wyklętych, twórcą “grubej linii” gwarantującej bezkarność komunistycznym przestępcom:

To były wielkie chwile, powinny być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego

W wyniku rozmów – nie przy okrągłym stole, lecz w Magdalence,  komuniści zagwarantowali sobie bezpieczny komfort  rozkradania majątku państwowego. Obalony Jaruzelski dostał fotel prezydenta, a obalony Kiszczak otrzymał tekę ministra Spraw Wewnętrznych z możliwością palenia akt bezpieki. Teczkę TW Bolka zachował sobie jako swoistą polisę ubezpieczeniową. W komunistycznym rządzie Mazowieckiego większość stanowili komuniści, agenci i zdrajcy.

Na to samo pytanie o Mazowieckiego Sellin odpowiedział:

Nie mam nic przeciwko postawieniu pomnika Tadeuszowi Mazowieckiemu

Tadeuszowi Mazowieckiemu pomnik się po prostu należy. Myślę, że to powinna być inicjatywa ze strony władz miasta Warszawy.

W sposób adekwatny o Mazowieckim wypowiedział się twórca Wolnych Związków Zawodowych, Krzysztof Wyszkowski: Mazowiecki był aktywistą ubeckich Klubów Postępowej Inteligencji, ubeckiego ruchu Księży Patriotów, ubeckich “Komitetów Obywatelskich”, ubeckiego PAX i faworytem Bermana, który przydzielił mu “Więź” do rozbijania Kościoła.

 

Jarosław Sellin, wiceminister kultury, miłośnik sekty wierzącej w reinkarnację.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.