Perfekcyjna polityka antypolska

Przekaz o tym, że w czasie II Wojny Światowej Polacy mordowali Żydów, którzy dzielnie walczyli z „polskim reżimem” oraz to, że Polska jest winna jakieś odszkodowania – przekaz ów poszedł w świat i powielony przez różne media na pewno dotarł do ponad 100 mln. osób. Wszystko odbyło się w zgodzie z zasadami wojny informacyjnej, której operatorzy wykorzystali fakt skupienia uwagi światowej opinii publicznej na konferencji  nt. Iranu.

Po zakończeniu spotkania w Warszawie, gdy zainteresowanie tym, co dzieje się w Polsce spadło prawie do zera, pojawiło się złagodzenie tonu, a nawet pseudo dementi i przeprosiny za „niefortunną nieprecyzyjność” ze strony niektórych sprawców. W praktyce nie ma to już żadnego znaczenia ponieważ zasięg tych informacji, kierowany do polskiej opinii publicznej, nie dociera do świata. W ten sposób cel został osiągnięty.

Dalszy rozwój wypadków jest łatwy do przewidzenia. Domyślam się, że ani sekretarz Stanu USA Pompeo ani premier Izraela nie przeproszą Polski w czasie największej oglądalności (prime time). Nie wygłoszą również odpowiednich oświadczeń. W zamian za to rzecznik Mazurek już obiecała, że będzie uchwała polskiego sejmu o tym, że Polacy nie byli wielbłądami. Nie ma również co marzyć o tym, że znajdzie się w tej uchwale prawda o Żydach pomagających sowietom w eksterminacji ludności polskiej na wschodzie. Nie będzie również o masowych mordach polskich patriotów „po wojnie” dokonywanych przez żydowskich oprawców z UB.

Tymczasem propaganda dla słomianych patriotów znad Wisły poszła ruch. Dowiedzieliśmy się, że Polska dołącza do mocarstw, a to co pojawiło się w żydowskiej prasie to „robota rosyjskich paluszków”.

Niezastąpiony w takich sytuacjach redaktor Sakiewicz wyraził troskę o Izrael, bredząc o fake newsach, być może uznając przedtem, że zamiana sprawców mordów na Żydach z „narodu polskiego” na „Polaków” jest satysfakcjonująca („dementi”)

Andrzej Zybertowicz również dał swoisty popis.

Znamienne jest, że intelektualny wirtuoz Zybertowicz nie użył słowa Żydzi, lecz „rosyjska mniejszość”.

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.