Dlaczego Sławomir Cenckiewicz zaczął blokować ekshumacje w Jedwabnem?

Profesor Krzysztof Szwagrzyk:

„(…) źle się stało, że badania w Jedwabnem zostały przerwane. Zapewniam, że z naszej strony jesteśmy gotowi takie działania podjąć (Ekshumacja o Jedwabnem), ale to wymaga decyzji politycznej”.

Prezes IPN Jarosław Szarek:

„IPN jest gotowy przeprowadzić taką ekshumację, ale decyzja nie należy do nas”.

Decyzję o rezygnacji z dochodzenia prawdy o zbrodni w Jedwabnem na prośbę strony żydowskiej, podjął w 2001 r., ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński.

Tymczasem, nieoczekiwanie w sprawę włączył się Sławomir Cenckiewicz, który wyraził negatywną opinię na ten temat.  Za swoją opinię został pochwalony przez środowiska żydowskie i akolitów.

Profil talmudyczny pana Lendorfa oddaje ten oto tweet.

W polemice, która rozpoczęła się na Twitterze Cenckiewicz i jego zwolennicy nie użyli żadnego racjonalnego argumentu. Rafała Dudkiewicza przeraziła taka oto wizja:

Jeden z licznych argumentów jest taki: proszę sobie wyobrazić dziesiątki trumien, które wylatują na pochówki do Izraela. Proszę sobie wyobrazić tytuły i strony tytułowe amerykańskiej i izraelskiej prasy.

Inny komentator napisał:

Prawda może być bolesna- a jak się znajdą wśród kości jakieś widły czy w ogóle jakieś dziwne żelastwo, które rolnik np. powiesił sobie na belce, bo zawsze może się przydać- czy ktoś na świecie da wiarę, że te widły stały w stodole już wcześniej? Jaka będzie wtedy prawda?

Na kontrargument, że prawda będzie taka jakie będą wyniki śledztwa, przestraszeni swoimi wizjami przeciwnicy ekshumacji nie reagowali.

O Jedwabnem mówił swego czasu profesor Jan Moor-Jankowski “światowej sławy amerykański prymatolog polskiego pochodzenia, profesor medycyny sądowej, żołnierz podziemia”. W uznaniu jego zasług premier Izraela Goldy Meir odznaczyła go Medalem Trumpeldor. Profesor wielokrotnie podkreślał, że częściowa ekshumacja to pojecie nieznane nauce, tak jak częściowa ciąża.

______________________________________________________________________________________________________________

Ekspedyt.org/Twitter/dl

 

 

 

O autorze: Redakcja