Kolejna komunistyczna rezolucja o “afrofobii” z poparciem PiS. Dlaczego?

Afrofobia– prostacki neologizm zaczerpnięty z  gadziego języka antykulturowych marksistów.

Pro-imigracyjna rezolucja przeciw Afrofobii ma chronić afrykańskich imigrantów przed prześladowaniem białej rasistowskiej większości.

Fragment rezolucji

(…) mając na uwadze, że terminy „afrofobia” i „rasizm wobec osób czarnoskórych” odnoszą się do konkretnej formy rasizmu (w tym wszelkich aktów przemocy lub dyskryminacji) wynikającego z historycznych nadużyć i negatywnych stereotypów, i prowadzącego do wykluczenia i dehumanizacji osób pochodzenia afrykańskiego; mając na uwadze korelację tego zjawiska z historycznie represyjnymi strukturami kolonialnymi i transatlantyckim handlem niewolnikami, uznaną przez Wysokiego Komisarza Rady Europy ds. Praw Człowieka (…) apeluje do państw członkowskich, by skutecznie reagowały na przestępstwa z nienawiści, w tym prowadziły śledztwa uwzględniające uprzedzenia jako motyw przestępstw z pobudek rasowych, narodowych lub etnicznych, a także by zapewniły odnotowywanie przestępstw z nienawiści wobec osób pochodzenia afrykańskiego, prowadzenie śledztw w sprawie tych przestępstw oraz ściganie i karanie sprawców.

Za rezolucją głosowali komuniści, socjaliści oraz wszyscy europosłowie PiS.

“Trudno wytłumaczyć to presją, wszak przeciwko rezolucji, łamiąc dyscyplinę, opowiedzieli się francuscy Republikanie. Wstrzymali się od głosu również deputowani Fideszu oraz Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej”. /PCh24.pl/

_____________________________________________________________________________________________________________

Tekst rezolucji

 

O autorze: Redakcja