Sakiewicz szkaluje Polaków i Polonię w USA. O Narodowcach: popierają nazizm i Hitlera

„Demonstracje w USA przeciw ustawie 447 w liczbie kilkudziesięciu osób, były zachętą do uruchomienia tej ustawy”

– powiedział w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim redaktor Sakiewicz. Rozmowa w Radiu Wnet toczyła się na temat protestów Polonii w USA przeciw ustawie 447 oraz o członkach polskiej prawicy (Konfederacja)

Jak Jarosław Kaczyński miałby się dogadywać z kimś, kto broni Adolfa Hitlera? Oni (narodowcy) nawiązują do najbardziej szkodliwych dla Polski haseł: wyrzucenie wojsk USA, popieranie nazizmu, obrona Hitlera.

Krzysztof Skowroński zacytował fragment artykułu Sakiewicza w którym pisze:

Pseudonarodowcy stają się dzisiaj wielką nadzieją liberalnej lewicy. W USA prowokując konflikt pomiędzy Polakami i Żydami, mogą doprowadzić do zwycięstwa demokratycznego kandydata. W Polsce odbiorą PiS-owi parę procent i dzięki temu powstanie pierwszy po 1989 roku rząd liberalno-lewicowy. Z punktu widzenia światowego lewactwa – marzenie.

Tutaj Sakiewicz w sposób ewidentny zdradza objawy amnezji lub świadomie kłamie, bo każdy rząd, prócz niejednoznacznego pod tym względem rządu Olszewskiego, po 1989 roku był rządem liberalno-lewicowym.

Redaktor Sakiewicz wyraził również oburzenie transparentem, który widział w USA, na którym było napisane „Żydzi mordowali Polaków”. Okazało się również, że redaktor rozumie wypowiedź Pompeo, jako słuszną w sensie przypomnienia o konieczności uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej na którą czekają Polacy i Żydzi.

Poglądy Sakiewicza pozostają w rażącej sprzeczności z tym, co ostatnio ujawnił Stanisław Michalkiewicz.

Michalkiewicz ujawnił treść notatki dyplomatycznej z dnia 25 października 2018 roku. Stronę polską reprezentował Jacek Chodorowicz (pełnomocnik ministra spraw zagranicznych do kontaktu z diasporą żydowską, były ambasador RP w Izraelu), a stronę amerykańską – Thomas Yazdgerdi (specjalny posłannik Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu)./ Magna Polonia/

O autorze: Redakcja