Jak i po co Żydzi krzewią antysemityzm?

Warto zajrzeć na stronę Antysemityzm – Wikicytaty {TUTAJ}. Na jej początku mamy zestaw wrogich Żydom wypowiedzi takich historycznych postaci jak Wolter, Goethe, Fichte, Napoleon Bonaparte, Marcin Luter, Giordano Bruno, czy Immanuel Kant. Co ciekawe nie maja one charakteru rasistowskiego – wszyscy ci wybitni ludzie potępiają postępowanie Żydów w dziedzinie ekonomii oraz polityki.

Oczywiście na tej stronie są też głosy przychylne Żydom. Przytoczę, co mówił Jarosław Kaczyński:

“Dziś antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec państwa Izrael, charakterystyczna dla europejskiej lewicy, ale także innych sił politycznych, które funkcjonują w Europie i odwołują się do najwyższych wartości. Izrael nie jest małym państwem, jest krajem, które udowodnił, że nie ilość ludności, a siła ducha i umysłu oraz determinacja i odwaga stanowią o wielkości, także o wielkości narodów i państw. Izrael jest państwem na swój realny sposób wielkim jako dowód siły ducha, a także tego, że tam nad nami jest siła najwyższa, boska, która o wszystkim decyduje. Bez niej Izrael nie mógłby istnieć.

Autor: Jarosław Kaczyński

Źródło: “Nasz naród został tutaj ocalony” – podkreślił rabin. W Warszawie uhonorowano Polaków ratujących Żydów, niezalezna.pl, 18 września 2017.”.

Można się zastanawiać, dlaczego tak wiele osób w różnych epokach powtarza wciąż te same zarzuty wobec Żydów. Musi być coś w postępowaniu tej nacji, co wciąż je prowokuje. Podejrzewam, iż jest to działanie celowe. Widzimy to dzisiaj w działaniach Żydów wobec Polski. Rozmaite środowiska żydowskie wyłażą wręcz ze skóry, by zmusić Polaków do antysemityzmu. W swoim dzisiejszym [26.04.2019] felietonie “Nie przepraszać za Judasza” {TUTAJ} Rafał Ziemkiewicz pisze:

“Co więcej, przez samych Polaków uniżoność i nadskakiwanie odbierane jest jako krzycząca niesprawiedliwość. A niesprawiedliwość budzi gniew. A gniew kieruje się przeciwko Żydom jako takim. Wystarczy, że podczas tradycyjnego zwyczaju pastwienia się nad symbolem zdrady, Judaszem, kultywowanego bynajmniej nie tylko w Polsce (w Czechach, skądinąd zlaicyzowanych do szczętu, wpisanego nawet na listę UNESCO jako “niematerialne dziedzictwo kulturowe”) ktoś tej kukle Judasza dolepi pejsy albo krzyknie coś o żydowskim skoku na polską kasę. Wtedy niemądry, najdelikatniej mówiąc, minister, wyrywa się natychmiast z idiotycznymi przeprosinami za coś, co w ogóle nie powinno być przedmiotem żadnej debaty, jego podwładni prześcigając się w lizusowskiej nadgorliwości wszczynają śledztwo i stawiają zarzuty – wtedy wkurzenie Polaków na Żydów rośnie, “.

Bloger Andy51 pisze o tym znacznie mniej dyplomatycznie:

“Antypolonizm cały czas był, tylko był mniej widoczny, trochę w uśpieniu. Jak poprzednie rządy wykonywały wszystkie zalecenia światowej finansjery w większości opanowanej przez Żydów, wszystko było cacy. Żydzi, których gościliśmy na naszych ziemiach prawie 800 lat, są największymi antypolonistami, nie Niemcy, a Żydzi.

Niemcy zapłacili Żydom więc milczą, Polacy nie są skorzy więc oskarżają nas o wszystko, nawet o Holokaust. Polacy współpracowali z Niemcami, ale był to promil, a na takich którzy współpracowali polskie państwo podziemne likwidowało.

Żydzi ochoczo donosili na swoich współziomków czego dobitnym przykładem jest Stella Goldschlag, która w czasie wojny doniosła w Berlinie jak szacują na od kilku do kilkunastu tysięcy ziomków, a od tzw. „ głowy” dostawała około 60 marek. Szef łódzkiego getta Rumkowski wysłał do obozów kilkanaście tysięcy dzieci, by w końcu sam do niego trafić.” {TUTAJ}..

Słynny pisarz żydowski Isaac Bashevis Singer, pisał tak:

“my, Żydzi, nie mamy przyszłości w diasporze. Nie tylko Hitler – cały świat był gotów roz­szarpać nas na strzępy. Miałeś rację, kiedy napisałeś, że współcześni Żydzi mają w sobie element samobójczy. Taki Żyd nie umie żyć bez antysemityzmu – jeśli go nie ma, gotów jest go stworzyć. Musi krwawić za całą ludzkość – walczyć z reakcjonistami, martwić się o Chińczyków, Mandżurów, Rosjan, nietykalnych w Indiach i Murzynów w Ameryce. Głosi rewolucję, a jednocześnie pragnie dla siebie wszelkich przywilejów kapitalistycznych. Usiłuje zniszczyć nacjonalizm w innych ludziach, ale sam szczyci tym, że należy do narodu Wybranego. Jak takie plemię może istnieć wśród obcych?

Źródło: Przyjaciel Kafki, Nauczyciel, ISBN 8372008647, s. 113.” {TUTAJ}.

Singer wspomniał o rzekomym “elemencie samobójczym”. Ja jednak uważam, że umiarkowany antysemityzm był niezbędny dla przetrwania Żydów i dlatego oni go krzewili i krzewią nadal. Naród żydowski przetrwał 2000 lat w diasporze i utrzymał swą religię i obyczaje. Bez wrogości otoczenia nie byłoby to możliwe.

O autorze: elig