Gdzie jest tworzona narracja na czas wyborów, z której korzystają Kaczyński, Lis, Sakiewicz ?

Wydawany przez Niemców “Newsweek Polska” ( mutacja amerykańskiego odpowiednika) opublikował tezy Institute for Strategic Dialogue (ISD), z których wynika, że Konfederacja to rosyjska agentura. Według tygodnika, którego redaktorem naczelnym jest walczący o względność słowa Tomasz Lis:

ISD to światowy ośrodek przeciwdziałania ekstremizmom i polaryzacji. Jego londyńskie biuro monitoruje przedwyborczą sytuację w mediach społecznościowych i na forach internetowych w pięciu krajach Europy, m.in. w Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii. – To niezależny projekt, ale jesteśmy w kontakcie z NATO i służbami unijnymi – mówi Garvan Walshe, szef działu analiz wyborczych w ISD.

Założyciel ISD, syjonista George Weidenfeld zmarł w Londynie w dniu 20 stycznia 2016 i został pochowany na Górze Oliwnej w Jerozolimie.

Na polskim Twitterze od co najmniej roku działa skoordynowana siatka 803 kont rozsiewających treści antysemickie i prorosyjskie – ustalił Institute for Strategic Dialogue (ISD) /Newsweek/

Wspomniany wcześniej Garvan Walshe regularnie podaje polskojęzycznej prasie tezy do rozpowszechniania w następującym stylu:

Naszym najciekawszym odkryciem w odniesieniu do sceny polskiej jest promocja prorosyjskich i antyukraińskich narracji po prawej stronie sceny politycznej i u skrajnej prawicy – mówi w rozmowie z “Rzeczpospolitą” dr Garvan Walshe, szef Wydziału Analizy Wyborów w Londyńskim Instytucie Dialogu Strategicznego./onet/

Sojusz redaktorów Lisa i Sakiewicza. Zmanipulowany, czy zakłamany Kaczyński?

Podczas wywiadu dla Programu I Polskiego Radia prezes PiS wykluczył ewentualny sojusz z Konfederacją ze względu na jej ewidentną prorosyjskość. Wypowiedź Kaczyńskiego była poprzedzona atakiem środowisk skupionych wokół “Gazety Wyborczej” i “Gazety Polskiej”, które solidarnie ponad podziałami walki o koryto, powtarzają tezy antypolskiej narracji. Redaktor Sakiewicz uruchomił już w specjalnym programie propagandowym ministra Glińskiego, żyda Jarosława Papisa, beneficjenta dotacji z Ministerstwa Kultury, a także Jerzego Targalskiego, byłego członka partii komunistycznej. W suflowaną narrację włączył się również Mateusz Morawiecki mówiąc:

“nową sytuacją w polskiej polityce jest to, że powstała partia tak jawnie antyeuropejska, antyamerykańska i prorosyjska”. – To jest opcja, przed którą przestrzegamy, bo jest to opcja niebezpieczna – powiedział. Jak ocenił, “ona służy Rosji”. /PolskieRadio24.pl/

W dniu dzisiejszym pani Anna Mierzyńska (dawniej PO), aktualna współpracowniczka ISD, powtórzyła to samo na portalu “oko.press”, czyli to, co wygadują goście pana Sakiewicza, prezes Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki. Nasz Legionista sprawdził koneksje tego medium:

“Może warto zacytować również i taką informację z portalu oko.press, bo nie wszyscy być może to wiedzą”:

Wydawcą portalu jest Fundacja Ośrodek Kontroli Obywatelskiej OKO.
Fundacja została założona 10 marca 2016 r. przez Helenę Łuczywo, Seweryna Blumsztajna, Jacka Rakowieckiego, Jana Ordyńskiego i Piotra Pacewicza, a sąd dokonał jej rejestracji – pod numerem KRS 0000620036 1 czerwca 2016 r. Radę Fundacji OKO tworzą prof. Monika Płatek, prof. Marcin Król, Jarosław Kurski, Jerzy Baczyński oraz Jacek Kucharczyk.

Jest także Soros: Fundacja OKO wspierana jest także przez granty m.in. Sigrid Rausing Trust, Open Society, Fundacji im. Stefana Batorego.

Od siebie dodam: starzy przedstawiciele tzw. żydokomuny, sponsorowani przez organizacje mające na celu stworzenie społeczeństwa bezbronnego i ogłupionego nazywanego dla propagandowych potrzeb “społeczeństwem otwartym”.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.