Manipulacje i kłamstwa prezydenta Dudy. Fanatycy zachwyceni

Duda kłamie? A co, miał powiedzieć prawdę? Puknij się w czoło! Jesteś ruskim trollem?

cytat z rozmowy z zaprzyjaźnionym fanatykiem

 

Na początek rzecz nosząca znamiona groteski. Oto Jan Parys, w latach 2015–2018 szef gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych powiedział, że z powodu wiekopomnej wizyty prezydenta Dudy w USA: “Polska stała się prawdziwym, pełnoprawnym członkiem NATO“.

Jak widać fakt, że państwo polskie było niepełnoprawnym członkiem NATO był skrzętnie ukrywany przed polskim społeczeństwem przez wszystkie dotychczasowe ekipy przez ponad 20 lat. Jak można to skomentować? Propaganda, aby dostosować się do “mądrości etapu” osiąga nieraz poziom absurdu.

Kłamstwa Dudy? Eee… kto by się nimi przejmował

Pierwszym przekłamaniem Dudy było stwierdzenie, że Rosja pierwsza zaatakowała Gruzję. Jest to tzw. półprawda. Pierwszy zaatakował i wywołał wojnę Saakaszwili.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla dziennika “La Repubblica” powtórzył, że podjęta przez niego decyzja o ataku na Osetię Południową w sierpniu była “konieczna dla bezpieczeństwa narodowego”. Link

Na deliberacje Dudy o Rosji odpowiedział prezydent Trump – Mam nadzieję, że Polska będzie miała wspaniałe relacje z Rosją (…) dużo zrobiliście, aby je wzmocnić.

Ewidentnym kłamstwem Dudy było następujące stwierdzenie:

“W Polsce absolutnie przestrzegana jest wolność słowa i standardy konstytucyjne. Nie atakuje się ludzi w czasie demonstracji jak w innych krajach na zachodzie Europy i nie wypuszcza się na nich policji z gazem łzawiącym i pałkami’.

Jest to nieprawda. Jednym z podstawowych warunków demokracji jest dostęp do pełnej informacji, którego polskie społeczeństwo jest pozbawione. Cenzurę solidarnie stosują TVP i TVN. Wolność słowa w mediach pisowskich oraz postkomunistycznych i neokomunistycznych nie istnieje. Prawicowi komentatorzy nie mają wstępu do TVP w przeciwieństwie do postkomunistów z SLD, marksistów z Razem, homoseksualistów od Biedronia. Nie mają wstępu również prawicowi politycy. Na demonstracjach przeciw pedofilom kryjącym się za tęczowym szyldem policja PiS używa pałek i gazu łzawiącego, chroniąc zboczeńców profanujących symbole narodowe i religijne.

“Lekcja historii” prezydenta Dudy

Fanatyczni zwolennicy PiS są zachwyceni „lekcją historii” jakiej udzielił prezydent Duda m.in. na temat komunistycznych sędziów. Wielka szkoda, że nie miał na tyle odwagi i determinacji, aby udzielić takiej samej lekcji pani Merkel na której żądanie premier Morawiecki zostawił Gersdorf na stanowisku. Merkel oczywiście posłużyła się podręcznym narzędziem jakim jest UE. Suma summarum PiS wycofał się z dekomunizacji i reformy sądownictwa. A co wielokrotnie mówił sam Duda o Niemcach, którzy porozumieli się z Rosją przeciw Polsce?

“W relacjach polsko-niemieckich po dziesięcioleciach burz i dramatów przyszły dziesięciolecia dobrej przyjaźni opartej na prawdzie, partnerstwie i wzajemnym zrozumieniu” – mówił w niedzielę w Berlinie prezydent Andrzej Duda. /Radio Maryja/

Zejdźcie na ziemię obywatele telewizyjnej rzeczywistości.

 

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.