Karoń bez pardonu o Tokarczuk: należąca do formacji barbarzyńskiej otrzymała nagrodę od degeneratów

Nie widzę najmniejszego powodu, aby być dumnym z tego, że Olga Tokarczuk należąca do formacji barbarzyńskiej otrzymała nagrodę. Barbarzyńcy przejęli komitet noblowski i rozdają nagrody. Banda degeneratów przyznała nagrodę osobie, która spełniała ich warunki. (…) Kłamstwa pani Tokarczuk powinny być przedmiotem prawa karnego.

Krzysztof Karoń podczas rozmowy w TV wRealu24 ocenił fakt przyznania wyróżnienia Oldze Tokarczuk, która w przeszłości kłamała na tematy historyczne. Zdaniem Karonia robiła to świadomie. Specjalista od antykulturowego marksizmu określił środowisko lewicowe związane z Tokarczuk mianem formacji barbarzyńskiej. W drugiej części rozmowy publicysta ocenił sytuację Polski pod względem politycznym i gospodarczym, wymieniając niezbędne postulaty do realizacji przez rząd.

Wartość Nagrody Nobla Tokarczuk to ok. 3, 5 mln zł. Minister PiS Jerzy Kwieciński zwolnił panią Tokarczuk z podatku, a minister Gliński przyznał, że dotychczas wydał na tłumaczenia jej książek kwotę 700 tys. zł.

 

O autorze: Redakcja