Czy Jezus używając siły wobec kupców zastosował zasadę zło dobrem zwyciężaj?

Właśnie zbliżała się żydowska Pascha i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni zastał sprzedawców bydła, owiec i gołębi, a także tych, którzy siedzieli i wymieniali pieniądze. Zrobił więc bicz z powrozów, wypędził ich wszystkich ze świątyni razem z owcami i bydłem, rozsypał monety wymieniających pieniądze i poprzewracał ich stoły. A do sprzedawców gołębi rzekł: „Zabierzcie to stąd! Przestańcie robić z domu mojego Ojca miejsce handlu!

Święty Łukasz opisuje zdarzenie w ten sposób

Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: «Napisane jest: „Mój dom będzie domem modlitwy”, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców.

Ciekawe jakby się zachował Jezus, gdyby trafił do współczesnego Kościoła zamienionego w jadłodajnie, miejsce do potańcówek, do Kościoła, gdzie urządza się dyskoteki i sprzedaje alkohol. Ma to miejsce na zachodzie Europy, a w niektórych przypadkach nawet w Polsce.

W Maastricht w świątyni zrobiono księgarnię, przy okazji w miejscu ołtarza umieszczając kawiarnię. Gorzej sprawa wygląda na Wyspach Brytyjskich, których mieszkańcy mają coraz mniejszy szacunek do świętych miejsc. W Internecie łatwo znaleźć zdjęcie hipermarketu Tesco, który umieszczono w jednej ze świątyń. W Leeds jeden z kościołów zamienił się w Halo Bar Night Club, gdzie odbywają się typowe dyskoteki. Nawet Włochy nie ominęła moda na urządzanie knajp w miejscu, gdzie sprawowano Eucharystię. /źródło/

Innym aspektem używania sprawiedliwej siły

jest aktywność świadomych katolików, którzy stosowali ową siłę w reakcji na zło. Fakty historyczne świadczą dobitnie o tym, że nieraz najbardziej skutecznym isprawiedliwym środkiem, ocalającym zagrożone życie i własność było zabicie napastników w trakcie indywidualnej walki lub w trakcie wojny sprawiedliwej.

Doskonale wiem, że zatrute modernistyczną papką umysły niektórych wytresowanych do pacyfizmu katolików odrzucają całą ponad tysiącletnią tradycję Kościoła, chłonąc nowinki typu: zniesienie kary śmierci, wierząc w dobrą naturę ludzką i postęp polegający na tym, że pewne sprawy załatwia się dziś w sposób „cywilizowany”, bez przemocy. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Każdego dnia zło używa przemocy w ramach permanentnej wojny z dobrem. Cywilizowaną reakcją na to jest stosowanie prawa naturalnego.

Gniew Chrystusa a modernizm

Nie mogąc sobie poradzić z użyciem przez Jezusa bicza z powrozów i zdemolowaniem przez niego „jaskini zbójców” niektórzy moderniści twierdzą jakoby Chrystus wybrał mniejsze… zło. Bóg wybierający mniejsze zło?!

Poniżej przykłady modernistycznych herezji i emocjonalnych głupot do jakich się dopuszczają niektórzy kapłani.

  • diabelskie bachanalia w bardzo bliskim sąsiedztwie ołtarza w katedrze wiedeńskiej. Zgodę wydał znany z tolerancji dla par jednopłciowych kardynał Christoph Schönborn

  • Prałat Celestino Aós, administrator apostolski archidiecezji Santiago de Chile odmówił Komunii Świętej kilku wiernym, którzy uklękli, aby przyjąć Ciało Chrystusa podczas Mszy celebrowanej  w katedrze w Santiago.

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych".