Atak na ks. prof. Tadeusza Guza z powodu wypowiedzi o Eucharystii i koronowirusie

“Ks. prof. Tadeusz Guz, z którym mam zaszczyt być zaprzyjaźnionym, jest dla mnie autorytetem, a przede wszystkim jest kapłanem wierzącym i budującym swoją wiarą. Liczne ataki na niego tylko potwierdzają prawdziwość jego słów tudzież kapłańskiej postawy”.

Ks. Kneblewski

Władze KUL i Gazeta Wyborcza solidarnie oburzyły się na wypowiedź duchownego na antenie Telewizji Trwam o Eucharystii.

Jak zauważa “Gazeta Wyborcza”, to, co wybrzmiało ze słów wykładowcy KUL, to wiara w to, że podczas mszy nie może dojść do jakiegokolwiek zakażenia koronawirusem.

Jak informują Władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ksiądz Tadeusz Guz nie powinien wypowiadać się na temat epidemii. – W związku z ogłoszonym stanem epidemii władze uniwersytetu zobowiązały wszystkich pracowników i studentów – w tym również ks. Guza – do realizacji zaleceń i przepisów wydawanych przez odpowiednie organy i służby, przede wszystkim przez Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – informuje Lidia Jaskuła, rzeczniczka KUL.

WP.pl

Oto wypowiedź księdza:

…kapłan ma umyte ręce w sensie takim jakiego oczekuje pan minister zdrowia, lecz także kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym, czyli łaski. A zatem  udzielanie Komunii Świętej do ust nie zagraża żadnemu Polakowi…

Na słowa księdza Tadeusza Guzy zareagował arcybiskup lubelski Stanisław Budzik. Ten domaga się sprostowania słów wypowiedzianych przez kapłana.

Wypowiedzi ks. prof. Guza na antenie TV Trwam stoją w sprzeczności z katolicką nauką o przeistoczeniu oraz stanowiskiem Episkopatu Polski – informuje ks. Adam Jaszcz, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Jak przypomina, hostia zachowuje wszystkie właściwości chleba, dlatego Episkopat Polski zobowiązał kapłanów do przestrzegania zasad higieny, w tym mycia i dezynfekcji dłoni oraz zachowania wszystkich środków ostrożności. – Ksiądz arcybiskup wzywa ks. prof. Guza, aby jak najszybciej sprostował wypowiedzi niezgodne z katolicką nauką o Eucharystii

WP.pl

Całość audycji:

Jak widzimy film został skasowany. Ciekawe dlaczego? /dopisek 01.04.2020/

 

O autorze: Redakcja