Uważam, że łagodny przymus prowadzi do radosnego entuzjazmu

To greps, który powinien przejść do kanonu myśli socjalistycznej.

Tej nowoczesnej, niewymagającej (chyba, że w stanie wyższej konieczności) nieestetycznego rozwalania  (do wyboru) pod ścianą czy nad dołem:

bo to już było i choć się sprawdziło (no taka prawda – sprawdziło się, jak równik długi, a południki szerokie albo na odwrót, ale mnie akurat tak się podoba, bo ja indywidualista jestem) świat się zmienia, czasy mamy nowe (i nowy porządek), toteż i metody już usprawnione.

Piękno tej konstrukcji jest wręcz zniewalające (ups…), ale o tym dalej.

Cudny ten greps nie udał się jakiemuś wybitnemu kopyrajterowi, ale jest dziełem profesora od medycyny, dr hab. n. med. Jarosława Drobnika, naczelnego epidemiologa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Skąd wiem, że to greps socjalistyczny?
No jak to skąd: przede wszystkim od kogo, pardon – Kogo?

Od samego Towarzysza Lenina wiem!

Bo jako może i jedyny na tym blogowisku, miałem okazję popłynąć w rejs po Wołdze-matuszce i w Uljanowsku, zwanym kiedyś Symbirskiem, dom w którym się Włodzimierz Uljanow urodził zwiedzałem, to i wiem.
Z patriotycznym uniesieniem przyznaję, że przy tym, profesorskim  grepsie, leninowskie

Żeby przezwyciężyć opór kapitalistów wobec programu Rad, wystarczy nadzór ze strony robotników i chłopów nad wyzyskiwaczami i takie kary wobec opornych, jak konfiskata całego majątku połączona z krótkotrwałym aresztem

to przegadana instrukcja obsługi.

Nawet Marksowskie Byt określa świadomość  jakieś takie przeintelektualizowane.

o, już lepsze jest konkretne,  Bat określa świadomość (bo to akurat moje)

***

Profesor Drobnik  rozwija ten swój bąmot (na potrzeby różnych malkontentów) ze sreberek i tłumaczy jak komornik wrobionemu w cudzy kredyt:
Jeśli ktoś mimo braku przeciwwskazań nie będzie chciał się zaszczepić przeciwko COVID-19, to powinien ponosić odpowiedzialność finansową za ewentualne leczenie

No czyż to nie jest piękne?
Zważywszy, że  obecnym (po tym detaliście od respiratorów) ministrem od tej całej picdemii jest szpenio od nadzorowania żyjącego z haraczu NFZ (co oznacza, że sprawy przybrały obrót poważny),

śmiały pomysł prof. dr hab. Drobnika może się doczekać wejścia w fazę realizacji, bo zgodnie z panującą modą, faza badań uznawana jest za przestarzałą i nie tylko niepotrzebną, ale wręcz szkodliwą fanaberię.

***
Mam tylko jedną (ale naprawdę jedną, to chyba nie jest (jeszcze) zabronione?) wątpliwość, ba! wątpliwostkę:

dzisiaj, ten szpenio od Big Money (nie mylić z Big Farma, chociaż to to samo – paradoks taki), przyznał, że ten moneymaker  występujący pod pseudonimem artystycznym COVID, żreć jakby przestaje.

Oficjalne info z dziś:

 

Nie wiem, ilu  Profesoren trzeba będzie Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (wersja zależna od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz)  w rządowej (taka prawda – rządowej) telewizji pokazać, żeby tyłków pod ten fajzerowski eksperyment milionami nadstawili, w misji, by Para-prezydent, Kniaź Nowogrodzki i Bankster, nie zostali z tymi wypełnionymi 45 milionami sztuk fajzer-towaru zamrażarkami, jak Himilsbach z angielskim (zostać nie chciał).

Ja, w każdym razie, szczepić się zamierzam wyłącznie  pod jednym warunkiem:

że mi Bankster zagwarantuje całym swoim majątkiem, przepisanym na żonę i chronionym lojalnie przed wścibskimi spojrzeniami  przez Julię Przyłębską, natychmiastową wypłatę odszkodowania nie tylko za skutki uboczne , ale i za brak skutkow pożądanych, bo ja, jak wspomniałem, nie jestem żaden pisowiec, a indywidualista, co mnie rzecz jasna kompromituje, bo już uczeń towarzysza Lenina (Ho Chi Minh mu było) zdemaskował, że

Indywidualizm jest czymś bardzo fałszywym i przewrotnym: zręcznie sprowadza na złą drogę.

A zatem, Szanowni Pisowcy – kolektywnie, a wręcz po socjalistycznemu, w zwartych szeregach , drogą jedynie suszną (to po żoliborsku) po wyszczepienie (potworek językowy)  – marsz!

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26567826,epidemiolog-przynajmniej-w-niektorych-grupach-szczepienia-powinny.html

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/picdemia-czyli-polakom-kopalnie-niepotrzebne

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/ciszej-nad-ta-urna-socjal-i-wojna-nie-chadzaja-w-parze

 

O autorze: Ewaryst Fedorowicz