Przegląd spod prasy…

Wobec zalewu ,a także aby wspomóc przygotowałem zupełnie niezobowiązujący przegląd doniesień prasowych.

Warszawa,
Michał Sterczyk w swoim emocjonalnym wystąpieniu stwierdził, że rząd pragnie z całą mocą podkreślić, iż trumien wystarczy dla wszystkich.
Państwowa Agencja Rezerw Materiałowych przygotowała trumny dla wszystkich chętnych- powiedział Michał Sterczyk.
Po prostu musimy wyeliminować i wypłaszczyć aby uniknąć.
Absolutnie nie ma powodów do niepokoju. Trumny będą wydawane z dbałością w miarę postępów z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych- powiedział Michał Sterczyk.

Rzeszów,
Emeryt Jan Gąbka tak nasiąknął propagandą , że postanowił nieodpłatnie podzielić się nią z potrzebującymi.
Mój pęcherz już tego nie wytrzymuje, a w moim wieku zwieracze już nie takie jak kiedyś – stwierdził emeryt. Instynkt społecznika nie pozwala mi zmarnować tych cennych zasobów – kontynuował.
Chętni proszeni są o zgłaszanie się do miejscowego oddziału Gazety Wyborczej.

Bytom,
W ramach poparcia rządowego programu wyszczepiania Zakład Pogrzebowy Bytom poinformował, że osoby zaszczepione z ważną kartą szczepień i kodem QR będą pochowane w pierwszej kolejności.
Odszczepieńcy będą musieli poczekać i przełożyć zgon na dalszy, uzgodniony termin.
To piękna akcja świadcząca o poczuciu obywatelskiej odpowiedzialności – powiedział profesor Wymułka nestor polskich ekonomistów.

Wrocław,
Profesor Simon nie wydał dziś żadnego oświadczenia co wzbudziło  zaniepokojenie wśród oczekujących.
Pan profesor obiecał nam, że wobec tak ogromnego społecznego zapotrzebowania będzie wydawał dwa, a  w miarę możliwości nawet trzy oświadczenia dziennie.

Warszawa,
Piękna inicjatywa.

Emeryci i renciści z Koła Emerytów i Rencistów postanowili zainicjować zbiórkę na nagrobek dla Mateusza Morawieckiego.

Motto akcji to “Nagrobek na nową drogę życia”.
Nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebny, a chcemy uniknąć zaskoczenia – powiedział inicjator akcji .
Zachęcamy też inne koła emerytów do włączenia się do tej pięknej inicjatywy, ponieważ uważamy, że liczba osób publicznych, które zasługują na nagrobek  rośnie gwałtownie z każdym dniem.

Kielce,
Rzeczniczka prasowa Kieleckich Kopalń Wapna oświadczyła, że wapna gaszonego wystarczy dla wszystkich. Kopalnie realizują zamówienia planowo i nawet zwiększony popyt nie zachwieje terminowością dostaw.
Wykupywanie wapna w celach spekulacyjnych będzie bezwzględnie zwalczane – oświadczyła z kolei przewodnicząca komitetu ds. Wolnego Rynku Aldona Dawaj.

Rzym,
Jak podano nieoficjalnie biskup Rzymu planuje wydanie następnej encykliki.
Jej tytuł to „Pecunia non olet”.

Warszawa,
Narodowy Komitet ds. Szczepienia po burzliwych obradach jednogłośnie wybrał piosenkę „To ostatnia niedziela” jako motyw muzyczny towarzyszący akcji szczepień na covid-19.

Warszawa,
Jak dowiaduje się nasz reporter zgodnie z nową koncepcją Ministerstwa Sprawiedliwości osoby uporczywie uchylające się od eutanazji będą skazywane na kary długoletniego więzienia.

Zakopane,

Nareszcie osiągnięto kompromis w sprawie otwarcia stoków narciarskich.

Jak oświadczył minister będzie to możliwe po 1 lipca.

Davos,
Piękno altruizmu
Jak zwrócili uwagę baczni obserwatorzy światowego życia politycznego średnia wieku inicjatorów Wielkiego Resetu to 85 lat.

O  ich przynależności narodowej nie będziemy pisać , bo nie.

Ursus,
Znany emeryt dba o zdrowie.
Poprzednio 25 lat temu przestałem czytać Gazetę Wyborcza i trzymam się tego konsekwentnie, obecnie przestałem patrzeć na telewizję – powiedział naszemu reporterowi Jan Buhaj.
Czuję się znacznie lepiej. Ustąpiły bóle wątroby i skręty kiszek. Mogłem odstawić większość leków. Wróciła chęć do życia.
Nawet żona patrzy na mnie łaskawszym wzrokiem – rozmarzył się emeryt.

Stare Doły,
W zgodnym oświadczeniu podjętym przez aklamację pracownicy Zjednoczenia Przedsiębiorstw Usług Komunalnych wyrazili rządowi najwyższe uznanie za działania zmierzające do pobudzenia popytu i poprawy sytuacji branży.

Warszawa,
Wobec dochodzących z różnych stron kraju doniesień, że oświadczenia ministra Michała Sterczyka mają działanie terapeutyczne w ciężkich zaburzeniach gastrycznych Komisja ds. Badań Leków i Terapii postanowiła zlecić badania kliniczne.
Przypuszcza się , że oświadczenia ministra mogą stanowić alternatywną , innowacyjną,przełomową i nowoczesną terapię w przypadkach uporczywych zaparć.
Dawkowanie to nie więcej niż jedno oświadczenie dziennie, które należy obficie popić niegazowaną wodą.
Nie należy przekraczać dawki dziennej gdyż może to doprowadzić do przewlekłej biegunki i odwodnienia organizmu.
(Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.)

Ogłoszenia drobne

Z ważnych przyczyn osobistych miejsce w kolejce do szczepienia z żalem oddam nieodpłatnie i bezterminowo.

 

Siekiera,motyka…

O autorze: zapinio