Pierwsze szczepienia – pierwsze efekty

„Nikt nie wie, czy ma to związek ze szczepionką, czy nie. Dlatego powstrzymałabym się od podania drugiej dawki komuś, kto doznał paraliżu po pierwszej dawce”

W menu na dziś o pierwszych (negatywnych) skutkach szczepień przeciw covid-19 na świecie.

Zapraszam do lektury.

________________________***________________________

55 Amerykanów zmarło po szczepieniu covid, w Norwegii liczba zgonów wzrosła do 29
Wśród rosnących wezwań do wstrzymania stosowania szczepionek covid-19 na bazie mRNA produkowanych przez firmy takie jak Pfizer, zwłaszcza wśród osób starszych, sytuacja w Norwegii znacznie się pogorszyła, ponieważ Skandynawia zarejestrowała obecnie łącznie 29 zgonów wśród osób w wieku powyżej 75 lat, którym po raz pierwszy podano szczepionkę covid-19.

Jak donosi Bloomberg, dodaje to sześć do liczby znanych ofiar śmiertelnych w Norwegii, a także obniża grupę wiekową, która prawdopodobnie została dotknięta chorobą z 80ciu.

Do piątku Pfizer / BioNTech była jedyną dostępną szczepionką w Norwegii, a zatem „wszystkie zgony są związane z tą szczepionką” – poinformowała Norweska Agencja Leków w pisemnej odpowiedzi udzielonej Bloombergowi w sobotę.

Oceniono 13 zgonów i wiemy o kolejnych 16, które są obecnie oceniane” – podała agencja.

Wszystkie zgłoszone zgony dotyczyły „osób starszych z poważnymi podstawowymi zaburzeniami”.

„Większość ludzi doświadczyła spodziewanych skutków ubocznych szczepionki, takich jak nudności i wymioty, gorączka, miejscowe reakcje w miejscu wstrzyknięcia i pogorszenie stanu ogólnego”.

Norweskie doświadczenie skłoniło ten kraj do zasugerowania, że szczepionki covid-19 mogą być zbyt ryzykowne dla bardzo starych i nieuleczalnie chorych… dokładnie ta grupa, która jak pokazuje nauka, jest w rzeczywistości zagrożona tym wirusem.

Pfizer i BioNTech współpracują z norweskim organem regulacyjnym w celu zbadania zgonów w Norwegii, powiedział Pfizer w oświadczeniu przesłanym e-mailem. Agencja stwierdziła, że „liczba dotychczasowych incydentów nie jest niepokojąca i zgodna z oczekiwaniami” – powiedział Pfizer.

Jednak to nie tylko Norwegia, jak donosi Zachary Stieber z The Epoch Times, pięćdziesiąt pięć osób w Stanach Zjednoczonych zmarło po otrzymaniu szczepionki covid-19, według raportów przesłanych do systemu federalnego.

Według raportów, zgony miały miejsce wśród osób otrzymujących zarówno szczepionkę Moderna, jak i Pfizer-BioNTech.

W niektórych przypadkach pacjenci umierali w ciągu kilku dni od otrzymania szczepionki covid-19.

Pewien mężczyzna, 66-letni mieszkaniec domu seniora w Kolorado, był senny i dzień po zaszczepieniu firmy Moderna został w łóżku. Wczesnym rankiem następnego dnia, w Boże Narodzenie, mieszkaniec „leżał w łóżku nieruchomo, blady, z półotwartymi oczami i pianą wydostającą się z ust i nie reagował”, stwierdza raport VAERS. „Nie oddychał i nie miał pulsu”.

W innym przypadku 93-letniemu mężczyźnie z Południowej Dakoty wstrzyknięto szczepionkę Pfizer-BioNTech 4 stycznia około godziny 11 rano. Około dwie godziny później powiedział, że jest zmęczony i nie może kontynuować fizjoterapii, którą wykonywał. Zabrano go z powrotem do jego pokoju, gdzie powiedział, że jego nogi są ciężkie. Niedługo potem przestał oddychać. Pielęgniarka zgłosiła DNR (deklaracja pacjenta o niepodejmowaniu resuscytacji w przypadku zagrożenia życia -tłum.).

Oprócz zgonów, ludzie zgłosili 96 zdarzeń zagrażających życiu po szczepieniach covid-19, a także 24 trwałe kalectwa, 225 hospitalizacji i 1388 wizyt na izbach przyjęć.

Nie tylko starzy i słabi ludzie w Izraelu z dumą pretendują do osiągnięcia największego odsetka szczepień na świecie (największy odsetek zaszczepionej populacji).

Jak donosi RT, co najmniej 13 Izraelczyków doznało paraliżu twarzy po podaniu szczepionki Pfizer covid-19, miesiąc po tym, jak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zgłosiła podobne problemy, ale stwierdziła, że nie są one powiązane z szczepionką.

Izraelska witryna Ynet podała, powołując się na Ministerstwo Zdrowia, że zdaniem urzędników liczba takich przypadków może być wyższa.

„Chodziłem z tym przez co najmniej 28 godzin [paraliż twarzy]” – powiedziała Ynet jedna z osób, u których wystąpił efekt uboczny.

„Nie mogę powiedzieć, że później zniknął całkowicie, ale poza tym nie miałem innych bólów, z wyjątkiem niewielkiego bólu w miejscu wstrzyknięcia, ale nie było nic poza tym”.

Ynet zacytowała prof. Galię Rahav, dyrektor oddziału chorób zakaźnych w Sheba Medical Center, która powiedziała, że nie czuje się „komfortowo” z podaniem drugiej dawki osobie, która otrzymała pierwszą szczepionkę, a następnie cierpiała na paraliż.

„Nikt nie wie, czy ma to związek ze szczepionką, czy nie. Dlatego powstrzymałabym się od podania drugiej dawki komuś, kto doznał paraliżu po pierwszej dawce”- powiedziała.

Wreszcie, jak zauważyliśmy wczoraj po informacjach o rosnącej liczbie zgonów poszczepiennych w Norwegii, eksperci ds. zdrowia z Wuhan w Chinach wezwali Norwegię i inne kraje do zawieszenia stosowania szczepionek covid-19 opartych na mRNA produkowanych przez firmy takie jak Pfizer, zwłaszcza wśród osób starszych.

Według raportów China Global Times chińscy eksperci stwierdzili, że śmiertelny incydent powinien być oceniany ostrożnie, aby zrozumieć, czy śmierć była spowodowana przez szczepionki lub inne wcześniej istniejące schorzenia tych osób.

Yang Zhanqiu, wirusolog z Wuhan University, powiedział w piątek Global Times, że śmiertelny incydent, jeśli udowodniono, że jest spowodowany przez szczepionki, pokazał, że działanie szczepionki Pfizer i innych szczepionek mRNA nie jest tak dobre, jak oczekiwano, Głównym celem szczepionek mRNA jest leczenie pacjentów.

Immunolog z Pekinu, który poprosił o anonimowość, powiedział w piątek Global Times, że świat powinien zawiesić stosowanie szczepionki mRNA covid-19 reprezentowanej przez firmę Pfizer, ponieważ ta nowa technologia nie dowiodła bezpieczeństwa przy stosowaniu na dużą skalę ani w zapobieganiu wszelkim chorobom zakaźnym.

Powiedział, że starszym osobom, zwłaszcza tym powyżej 80. roku życia, nie należy zalecać szczepienia przeciwko covid-19.

Wszystko to stanowi problem, ponieważ to osoby starsze są najbardziej narażone (szczerze mówiąc na każdym kroku), a zatem najbardziej potrzebują ochrony.

Zamiast tego chińscy eksperci ds. zdrowia twierdzą, że starszym i słabszym osobom należy przede wszystkim zalecić przyjmowanie medykamentów poprawiających ich układ odpornościowy.

Oczywiście nie można nie zauważyć ironii naukowców ze źródła tej zarazy, która zabiła miliony ludzi na całym świecie i zniszczyła życie / gospodarkę prawie wszędzie, którzy teraz wzywają do zaprzestania procesu ochrony przed zakażeniem.

55 Americans Have Died Following COVID Vaccination, Norway Deaths Rise To 29, Tyler Durden, Jan 16, 2021

____________________

Komentarz: w Polsce mamy dopiero początek akcji, ale chyba nikt nie zdziwi się, że gdy ruszy na dobre szczepienie seniorów, trzeba bacznie przyglądać się nie tylko politykom, ale może przede wszystkim mediom.

____________________

Uzupełnienia:

23 die in Norway after receiving Pfizer COVID-19 vaccine: officials, Amanda Woods, January 15, 2021

Norway Says Very Frail People Should Not Receive Covid Vaccine: “Side Effects May Have Led to Deaths”

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!