Opublikowano nazwiska członków tajnej jednostki powołanej do zabijania przeciwników Łukaszenki

BYPOL skupiająca funkcjonariuszy, którzy nie chcą służyć reżimowi, uzyskała nazwiska członków specjalnych tajnych “szwadronów śmierci”, które mogą być zaangażowane w niszczenie przeciwników politycznych Łukaszenki za granicą.

Jednostka powstała w 2014 roku z inicjatywy Szefa Sztabu Generalnego – Pierwszego Wiceministra Obrony Republiki Białorusi, generała dywizji Olega Biełokoniewa, pod nazwą IX Wydział GRU Sztabu Generalnego Ministerstwa Obrony.

Jednym z zadań tej jednostki jest prowadzenie precyzyjnych operacji za granicą, w tym likwidowanie przeciwników Łukaszenki.

tej jednostki przechodzą specjalne na wydziale wojskowo-dyplomatycznym Akademii Wojskowej lub w Instytucie Bezpieczeństwa Narodowego (są zakwaterowani i uczą się na wydzielonym zamkniętym piętrze, do ich szkolenia ma dostęp ograniczona liczba wykładowców) lub na uniwersytecie wojskowym Federacji Rosyjskiej.

trwa 3 lata, w tym czasie student doskonale opanowuje 2 języki obce (najczęściej pierwszy angielski, drugi polski lub ) oraz dyscypliny wywiadowcze, ćwiczą sprawność,przechodzą nurkowe i spadochronowe na konieczności potajemnego przedostania się do obcego kraju drogą powietrzną lub wodną, ​​a także szkolenie w zakresie praktycznych umiejętności strzeleckich oraz prowadzenia operacji specjalnych w warunkach miejskich.

O poziomie tajności tej jednostki świadczy fakt, że obecny Wiktor o jej istnieniu dowiedział się dopiero po powołaniu na to stanowisko w styczniu 2020 roku.

źródło 

oprac.ba za .org/t.me/bypol

O autorze: JAM