Mieszanka firmowa czyli spacer po newsach 4

“(…)jest wiele nieodpartych powodów, aby zaszczepić się, ale rezygnując z tego na rzecz zwyczajnego przymusu szczepień, umocni to tylko opór przeciwko szczepionkom teraz i wszelkim wysiłkom na rzecz zdrowia publicznego w przyszłości”

###

Historia opowiada o „przerażonych covidem” – tych biednych ludziach, którzy byli zastraszeni niekończącą się propagandą siejącą strach, wypuszczaną przez rząd i główne media…

______________________***______________________

W menu na dziś danie firmowe. Trochę zapomniany spacer po newsach. Część materiałów podana jest tylko we fragmentach, a więc zachęcam do kliknięcia na linki źródłowe.
Zapraszam do lektury.

______________________***______________________

© Carlo Allegri/Reuters

Czy jesteś lub kiedykolwiek byłeś/-aś antyszczepionkowcem?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpowiedź brzmi „tak”, jeśli używasz definicji terminu wg Merriam-Webster: „osoba, która sprzeciwia się szczepieniom lub prawom nakazującym szczepienia”. (podkreślenie dodane).

Ankieta Morning Consult z grudnia ubiegłego roku wykazała, że ​​tylko 21 procent Amerykanów poparłoby wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi dla dorosłych, co oznacza, że 79 procent opinii publicznej jako „antyszczepionkowców”.

Obserwatorzy zwrócili uwagę na rozszerzoną definicję Merriam-Webster w środę, dwa dni po tym, jak gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo oświadczył, że kampusy Uniwersytetu Stanowego Nowego Jorku (SUNY) będą wymagały szczepień od wszystkich studentów korzystających ze stacjonarnego nauczania. „Zachęcam wszystkie prywatne uczelnie i uniwersytety, aby również wymagały szczepień” – dodał Cuomo.

Niektóre prywatne instytucje, takie jak Cornell University, już ogłosiły, że będą wymagać szczepień jako warunku immatrykulacji.

Definicja Merriam-Webster, która została dodana w 2018r., obejmowałaby również wielu ekspertów i urzędników ds. zdrowia publicznego, w tym niektórych ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), którzy ostrzegali przed obowiązkowymi programami szczepień.

Kate O’Brien, dyrektor działu szczepień WHO, stwierdziła, że ​​nie „uważa, że ​​obowiązek [szczepień] jest kierunkiem, w którym należy iść, zwłaszcza w przypadku tych szczepionek [koronawirusowych]”.

„To o wiele lepsze stanowisko, aby zachęcić i ułatwić szczepienia bez takich wymagań” – wyjaśniła.

Dr Kevin Pham, poprzednio na stanowisku analityka wizytujący ds. rozwoju w Heritage Foundation, który spędził większość ostatniego roku pracując nad polityką COVID, powiedział National Review, że „jest wiele nieodpartych powodów, aby zaszczepić się, ale rezygnując z tego na rzecz zwyczajnego przymusu szczepień, umocni to tylko opór przeciwko szczepionkom teraz i wszelkim wysiłkom na rzecz zdrowia publicznego w przyszłości”. Dr Pham zauważył, że „nakazy dotyczące masek okazały się szerokie i nieukierunkowane” i „kosztem zniszczenia zaufania publicznego”.

„Najważniejszą częścią zdrowia publicznego jest «opinia publiczna»” – argumentuje. „Bez współpracy społeczeństwa wszystkie cele zdrowotne będą nieosiągalne, przynajmniej w narodzie wolnych ludzi”.

Definicja „antyszczepionkowca” w Merriam-Webster – terminu, który dr Pham uważa za niezbyt pomocny, nawet jeśli jest właściwie stosowany – „łączy kwestię nauki klinicznej z kwestią dobrego zarządzania”.

To nie pierwszy raz, kiedy Merriam-Webster został oskarżony o zmianę języka z motywów politycznych. W zeszłym roku, podczas przesłuchania Amy Coney Barrett przed komisją senacką, Merriam-Webster zmienił definicję preferencji seksualnych, aby wskazać, że była ona obraźliwa, starając się wesprzeć błędną sugestię senatora Mazie Hirono, że użycie tego terminu przez Barrett wskazuje na uprzedzenia wobec społeczności LGBT.

Merriam-Webster nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Merriam-Webster Defines 79 Percent of Americans as ‘Anti-Vaxxers’, Isaac Schorr, May 12, 2021

**************

Wygląda na to, że miliony ludzi w USA omijają drugą dawkę szczepionki przeciwko covid-19

Wydaje się, że miliony Amerykanów uważają, iż raz wystarczy. Według danych Centers for Disease Control and Prevention [CDC], ponad pięć milionów ludzi, co stanowi prawie 8 procent osób, które otrzymały zastrzyk preparatu Pfizer lub Moderna w Stanach Zjednoczonych, nie przyjęło drugiej dawki, jak donosi New York Times. To prawie dwa razy więcej niż liczba osób, które jak się okazało, nie przyjęły drugiej dawki do połowy lutego. Liczba ta pokazuje, że organy służby zdrowia nie tylko muszą jeszcze popracować, aby przekonać tych, którzy nie chcą się zaszczepić, ale także muszą zadziałać by sprawić, że ludzie pójdą również po drugą dawkę.

Powody unikania drugiej dawki są różne. Niektórzy nie chcieli ryzykować skutków ubocznych, a inni twierdzili, że jeden raz zapewni im wystarczającą ochronę przed COVID-19. Jest też prawdopodobne, że niektórzy jednak nie podjęli decyzji bo po prostu napotkali zbyt wiele przeszkód by otrzymać drugą dawkę i zdecydowali się zrezygnować przez frustrację. Niektóre punkty szczepień odwoływały wizyty, ponieważ nie miały wystarczającej ilości dawek lub otrzymali szczepionkę innej marki. Jest możliwe, że niektórzy w obliczu takich przeszkód nie zadali sobie trudu znalezienia innego punktu.

Niektóre kraje europejskie przyjęły strategię skupienia się na podaniu tylko jednej dawki jak największej liczbie osób i mniejszej troski o przyjęcie drugiej dawki. Niektórzy amerykańscy eksperci nalegali na podobną strategię na początku kampanii szczepień, ale dr Anthony Fauci, czołowy ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych w kraju, od dawna się z tym nie zgadzał. Chociaż badania wykazały, że po jednej dawce istnieje wysoki poziom ochrony, nie jest jasne, jak długo trwa i może również nie zapewniać tak dużej ochrony przed wariantami wirusa. Pomimo obaw The Times zwraca uwagę, że wskaźnik kontynuacji szczepień drugą dawką jest nadal wysoki jak na historyczne standardy. Nie jest też czymś wyjątkowym w Stanach Zjednoczonych. Według agencji Reuters wydaje się, że w Brazylii 1,5 miliona ludzi odpuściło sobie drugą dawkę, co może zagrozić programowi szczepień w tym kraju.

Millions Appear to Be Skipping Second COVID-19 Vaccine Shot in the U.S., Daniel Politi, April 25, 2021

**************

Jeden na dziesięciu Brytyjczyków chce, aby ograniczenia dotyczące lockdownu trwały wiecznie

W Sunday Times opublikowano przerażającą historię, która obnaża straszne szkody psychiczne wyrządzone przez oszalałych ludzi z Scientific Pandemic Influenza Group on Behaviour (SPI-B), którzy, jak wiemy, celowo postanowili zwiększyć „postrzegany poziom zagrożenia osobistego” przy użyciu ukrytych technik psychologicznych. Historia opowiada o „przerażonych covidem” – tych biednych ludziach, którzy byli zastraszeni niekończącą się propagandą siejącą strach, wypuszczaną przez rząd i główne media, zwłaszcza BBC. Wśród ujawnionych rzeczy znajdziemy m.in.:

  • Badanie przeprowadzone przez Ipsos Mori z udziałem 4896 osób dorosłych, które wykazało, że 34% Brytyjczyków uważa, że ​​ograniczenia blokady są nadal konieczne
    _
  • Badanie prawie 200 000 użytkowników Kooth, internetowego forum zdrowia psychicznego, które wykazało w zeszłym tygodniu, że 41% użytkowników „czuje zdenerwowanie każdego dnia”
    _
  • Badanie przeprowadzone przez firmę badań rynkowych Opinium, które wykazało, że jeden na dziesięciu Brytyjczyków chce, aby ograniczenia lockdownu pozostawić na czas nieokreślony

The Sunday Times ma kilka poruszających studiów przypadków:

Na długo przed pojawieniem się w Indiach niebezpiecznego, nowego wariantu Covid, Hayley Martin martwiła się złagodzeniem ograniczeń lockdownu w Wielkiej Brytanii i perspektywą „ponownego wyjścia i interakcji z ludźmi”.

Zeszłotygodniowe ostrzeżenia rządu przed nowym zagrożeniem dla zdrowia społeczeństwa podwoiły jej obawy przed opuszczaniem domu w Congleton w Cheshire. „Próbowaliśmy wyjść, ale to naprawdę napawało niepokojem i stresem” – powiedziała. „Moja wyobraźnia szaleje”

Dla Jamesa Baileya, 36-letniego opiekuna, który mieszka ze swoją 69-letnią matką na Wyspie Man, blokada została spotęgowana przez izolację wyspy od lądu. Bailey regularnie podróżował do Londynu, ale jego obawy przed wyjazdem w inne miejsce i sprowadzeniem niebezpiecznego wariantu były teraz „niebotycznie wysokie”, powiedział.

Ostatni potwierdzony przypadek Covid na wyspie Man miał miejsce 2 maja i „ludzie nie chcą powrotu Covida na wyspę”, powiedział Bailey. „Myśl o podróży budzi we mnie niepokój. Nie opuszczałem wyspy od ponad roku”.

One in Ten Britons Wants Lockdown Restrictions to Last Forever, Toby Young, 16 May 2021

**************

Legenda rock’a po szczepieniu: “Nigdy nie powinienem był nawet zbliżać się do igły”

Twórca Protokołu Monotti, Robin Monotti Graziadei, przekazał dziś wiadomość, którą otrzymał od piosenkarza Erica Claptona, w której Clapton zgłasza niepożądane reakcje, których doznał po poddaniu się szczepieniu. Żałuje, że przeszedł procedurę i pyta: „Gdzie podziali się wszyscy buntownicy?”

Wiadomość brzmi:

Jestem już wiekowym człowiekiem [w oryg. old timer], przeżyłem z wielką pomocą uzależnienia i alkoholizm, a teraz stoję przed największym dylematem mojego życia…

Wewnętrznie sprzeciwiam się naszym „wybranym przywódcom” od czasu Brexitu, intuicyjnie wątpiąc w ich prawość i charakter…

Wraz z pojawieniem się C-19 miałem nadzieję, że C Henegan, S Gupta i Jay B będą liderami, ale kiedy Imperial College zaczął dławić dyskusję, wiedziałem, że mamy poważne kłopoty…

Jestem człowiekiem wiary, aczkolwiek abstrakcyjnym, a to, co poczułem i zobaczyłem w marcu ’20, zaczęło odpychać mnie od rządowej retoryki i zaufania opinii publicznej do premiera i jego kumpli…

Szukałem bohaterów na własną rękę i znalazłem C Walkera, Desmonda Swayne’a i, na niefortunnej emeryturze, Lorda Sumption…

Na YouTube znalazłem Hugotalks i Talk Radio… to wszystko….

Potem skierowano mnie do Van M, wtedy odnalazłem swój głos i chociaż śpiewałem jego słowa, odbiły się echem w moim sercu…

Nagrałem „Stand and Deliver” w 2020 roku i od razu zostałem uszczęśliwiony pogardą i lekceważeniem…

W lutym tego roku, zanim dowiedziałem się o naturze szczepionek (i mając 76 lat i rozedmę) byłem w awangardzie. Przyjąłem pierwsze wstrzyknięcie AZ i od razu miałem poważne reakcje, które trwały dziesięć dni, w końcu wyzdrowiałem i powiedziano mi, że minie dwanaście tygodni przed drugim…

Około sześć tygodni później zaproponowano mi przyjęcie drugiej dawki AZ, ale z trochę większą wiedzą o zagrożeniach. Nie trzeba dodawać, że reakcje były katastrofalne, moje ręce i stopy były albo zmarznięte, odrętwiałe, albo rozpalone i prawie bezużyteczne przez dwa tygodnie. Obawiałem się, że nigdy więcej nie zagram (cierpię na neuropatię obwodową i nigdy nie powinienem zbliżać się do igły). Ale propaganda mówiła, że ​​szczepionka jest bezpieczna dla każdego…

Potem spotkałem członka tej grupy, który doradził mi, abym był ostrożny i przyjrzał się temu, co się z wami dzieje…

Czułem się, jakby zasłona została zdjęta, że ​​nie jestem już sam. Przekonałem się, że jak naprawdę jest to konieczne by trzymać się swojej intuicji i podążać za głosem serca…

Nadal kroczę ścieżką biernego buntu i próbuję tak żyć, aby móc aktywnie kochać moją rodzinę, ale trudno jest gryźć się w język przy tym, co teraz wiem…

Nagrałem i opublikuję tutaj kolejną piosenkę Vana zatytułowaną „The Rebels”. Nie jest agresywna ani prowokacyjna, po prostu pyta:

„Gdzie podziali się wszyscy buntownicy?

Chowając się za ekranami swoich komputerów

Gdzie jest duch, gdzie jest dusza

Gdzie podziali się wszyscy buntownicy”

Całe życie byłem buntownikiem przeciwko tyranii i aroganckim autorytetom, które mamy teraz, ale pragnę też wspólnoty, współczucia i miłości, a to znajduję tutaj…

Wierzę, że dzięki tym rzeczom możemy przetrwać.

EC”

Eric Clapton after COVID vaccination: ‘I should never have gone near the needle’, Mordechai Sones, May 12, 2021

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!