Polowanie na dementów

Prezydent USA, Joe Biden jest przedmiotem nieustannych ataków z powodu swojego wieku [78 lat]. Przedstawia się go jako oderwanego od rzeczywistości dementa, niezdolnego do sprawowania urzędu. Przez parę tygodni media żywiły się tym, że prezydent potknął się na schodkach samolotu. Starannie kolekcjonuje się wszystkie jego przejęzyczenia i gafy. Młodszych osób jakoś nie traktuje sie w ten sposób. Cztery dni temu PAP doniosła, że: “Republikanie wzywają Joe Bidena do poddania się testowi zdolności umysłowych” {TUTAJ(link is external)}.

Ta metoda zwalczania przeciwników politycznych zaczęła być ostatnio stosowana wobec Jarosława Kaczyńskiego, który właśnie skończył 72 lata. Dziennikarze usiłowali zrobić wielką sprawę z tego, iż jakoby włożył on dwa różne buty na spotkanie partii republikańskiej. Wygląda jednak na to, że był to fejk. W swojej wczorajszej [21.06.2021] notce nabijał się z tego Matka Kurka [Piotr Wielgucki {TUTAJ(link is external)}. Sam bloger stwierdził jednak w niej:

“Jeszcze pięć lat temu Kaczyński robił na polskiej scenie politycznej, co chciał i jak chciał, dziś ma problemy ze wszystkim i wszystkimi. A może Kaczyński przede wszystkim ma problem z sobą samym i bezlitosną biologią, co tłumaczyłoby wszelkie irracjonalne zachowania.”.

Jest coś zdecydowanie nieuczciwego w tym “polowaniu na dementów”. Najpierw wysuwa się kandydature sędziwego polityka na ważny urząd, zapewniając wszystkich, iż jest on ideałem. Gdy już został wybrany – wszczyna sie hałaśliwą kampanię – odkrywając nagle, że jest on za stary i do niczego się nie nadaje. Przedtem też nie byl przecież młodzieniaszkiem. Takie manewry mogą tylko poderwać zaufanie do polityków w ogóle.

O autorze: elig