Francuska Cassandra skazana za “antysemityzm”

33 letnia “Kasandra” Cassandre Fristot nie przepowiadała przyszłości. 7 sierpnia brała udział w demonstracji przeciwko przepustkom covidowym, niosąc plakat z nazwiskami osób, które określiła mianem “zdrajców”. Transparent został zauważony przez środowiska specjalizujące się w “mowie nienawiści” i biegłych w stygmatyzowaniu swoich przeciwników politycznych.  Francuzka została oskarżona o antysemityzm, a konkretnie o podżeganie do nienawiści rasowej. Na plakacie były wymienione osoby publiczne różnej narodowości, w tym żydowskiej, zaangażowane w pandemię na poziomie kreacji i zarządzania. Listę otwierało nazwisko Rotschild, a prócz tego byli m.in. Attali, Soros i Schwab.

Donos złożył minister spraw wewnętrznych Francji pisząc na Twitterze: “Antysemityzm to przestępstwo, a nie opinia. Takie uwagi nie pozostaną bezkarne”. Rzecz jak widać ma silne znamiona absurdu. Wychodzi na to, że można pisać o Marsjanach, Francuzach, Polakach, ale w sytuacji, gdy wymienisz nazwiska osób, które są narodowości żydowskiej, polityczny motłoch dostaje “małpiego rozumu”.

Środowiska broniące dziewczyny, opisując stan wolności słowa we Francji, użyły następującego cytatu:

…żyjemy w epoce

„nieznośnej żydowskiej policji myśli”

– cytat z Annie Kriegel/ Le Figaro/ kwiecień 1990 r./

Ostatecznie Sąd karny w Metz skazał Francuzkę na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za „prowokowanie nienawiści rasowej”.

Dawid-Olivier Kamiński

Dawid-Olivier Kamiński, prawnik Pełnomocnika Rady Instytucji Żydowskich we Francji mówił podczas procesu o “głębokich znamionach antysemityzmu”.

Wtórował mu prawnik izraelskiego konsystorza w Mozeli. „Nie bądźmy naiwni, to nic innego jak nienawiść do Żydów”. Stanowisko to było kwestionowane przez obrońców kobiety. Zaprzeczali oni  antysemityzmowi ze strony ich klientki.  Czy nie mamy już prawa mówić:Qui? Mais Qui ? „kto, ale kto?”: Dziś jest to zabronione?

Będąc jeszcze w areszcie policyjnym, przed procesem, Cassandre Fristot powiedziała:

„Napisałam ‘Ale kto? „W celu zidentyfikowania osób odpowiedzialnych za sytuację i decydentów”

Argumenty Obrońcy, wymieniającego po kolei nazwiska z plakatu:

“Pani Fristot nie zgadza się z polityką zdrowotną – i ma do tego prawo – i bierze udział w proteście. Dzień wcześniej zrobiła ten znak, powołując się na wszystkie osoby, które uważa za odpowiedzialne za kryzys zdrowotny. Teraz imiona na tym słynnym znaku: Fabius? Jest katolikiem. I ma oczywisty związek z kryzysem zdrowotnym. Jego syn ? Pracuje w gabinecie upoważnionym przez rząd do pracy nad strategią szczepień. Jacques Attali? Powiedział, że miał „bezpośredni wpływ na Emmanuela Macrona. ” Pani Buzyn? Jako minister zdrowia odpowiadała za politykę zdrowotną rządu i zakazała stosowania chlorochiny. Gabriel Attal? Powiedział, że jego matka była prawosławną Rosjanką, a on nie był Żydem. Jeśli jest na znaku, to dlatego, że jest rzecznikiem rządu. Veran i Macron, to oczywiste. Salomon? Z racji pełnionych funkcji odpowiada za zarządzanie kryzysem zdrowotnym, w szczególności został przyłapany na kontrowersji wokół masek. Soros? Amerykański finansista kupił niedawno firmę, która testuje na Covid19. Schwab? Napisał w książce, dlaczego „ta pandemia jest polityczną szansą”. BHL? Filozof o dużym wpływie w mediach, wspierający Macrona (…) Dla przypomnienia, jego siostra napisała długi tekst, w którym wyjaśnia, że ​​Cassandre Fristot nie jest antysemitką. Ferguson? Ma też wyraźny związek z kryzysem Covid19. A rodzina Rotszyldów? Macron ma oczywiste powiązania z rodziną, w której pracował, zanim został ministrem gospodarki. (…) kiedy pisze “zdrajcy” to potępia fakt, że ci ludzie nie działają w interesie Francuzów. I to jej prawo”.

_______________________________________________________________________________________________________

Photo Archives RL /Émilie PERROT
źródła cytatów: m.in.: profidecatholica.com

__________________________________________________________________________________________________________

Lista stowarzyszeń i organizacji, które włączyły się w kampanię: Crif, Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi, Obserwatorium Żydów we Francji, Ruch przeciwko Rasizmowi i Przyjaźni Między Narodami, Krajowe Biuro ds. Czujność przeciwko antysemityzmowi, Cercle national Juif France Israël, izraelski konsystorz w Moselle, La Maison des potes, stowarzyszenie B’nai B’rith France, SOS rasizm. Na ławie ofiar zasiadła również Narodowa Rada Orderu Lekarzy, Europejska Organizacja Żydowska oraz Liga Praw Człowieka.

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.