Bye Bye Boris czyli kogo to obchodzi

Paradygmat zaprojektowany tak, aby wymagał twojego zaangażowania, a nie twojej zgody. Ich nie obchodzi, po której stronie (niesamowicie wąskiej) przepaści jesteś, o ile wybierzesz jedną, a następnie walczysz zębami i pazurami, aby jej bronić.

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu Off-Guardian na temat rezygnacji dotychczasowego premiera Wielkiej Brytanii. Przy okazji pojawia się kilka ciekawych wątków, choć niektórzy przyrównują to do mydlanej opery.

____________***____________

 

Bye Bye Boris

Boris Johnson zrezygnował ze stanowiska premiera Wielkiej Brytanii.

Z innych przełomowych wiadomości, które mogą poważnie wpłynąć na twoje życie, to Big Mo wraca do Eastenders, a Jacques z Love Island ma plamę na swojej bieliźnie.

To naprawdę jest poziom, do którego należy ta wiadomość. Opera mydlana i telewizja śmieciowa.

Oczywiście kontynuuj, jeśli cię to interesuje, ale nigdy nie myśl, że ma to jakieś znaczenie lub w każdym razie jest prawdziwe.

Czy naprawdę zamierzamy zachowywać się tak, jakby #ResignationWatch miało znaczenie?

Która marionetka ze skarpetki zamieszkuje Downing Street, jest tak samo ważne, jak to, kto zostanie wybrany z domu #BigBrother, z wyjątkiem tego, że Twój głos może coś znaczyć. #ResignationWatch to takie #LoveIsland dla czytelników gazet.

— OffGuardian (@OffGuardian0) 6 lipca 2022

Rezygnacja Johnsona jest wynikiem przedłużającej się kampanii mającej na celu usunięcie go – z dwoma tygodniami narastających skandali, które nastąpiły po absurdalnej „party-gate”, w wyniku której w ciągu kilku dni zrezygnowało 54 urzędników gabinetu, w tym połowa nowych, których mianował, aby zastąpili starych.

To trochę żart.

Jedynym prawdziwym pytaniem jest to, czy jest to czysta rozrywka i całkowicie zaaranżowana, wynik jakiejś prawdziwej walki wewnętrznej torysów, czy też kombinacja obu.

…A ponieważ polityczne implikacje wszystkich trzech możliwych odpowiedzi są praktycznie identyczne, jedyną prawdziwą odpowiedzią jest „Kogo to obchodzi?

Torysowskie szczury wspinające się na siebie, aby wyjść na czoło, to nie nowość. Bez względu na to jak duży szczur kieruje statkiem.

Tymczasem prasa jednoczy się w świętowaniu odejścia Borisa i już przygotowuje kolejną rundę narracji rozpraszających.

Na początek – konkurs przywództwa wśród torysów. Gdzie posłowie i członkowie partii (rzekomo) mogą wybrać, która konkretna kreacja Gerry’ego Andersona zamieszka w wielkim domu, podczas gdy ludzie, którzy naprawdę rządzą krajem, rujnują gospodarkę, wysyłają broń na Ukrainę, kryminalizują wolność słowa i wbrew naszej woli wciągają nas do Nowej Normalności.

Nawet jeśli to posunięcie wywoła przedterminowe wybory, Sir Keir Starmer niewiele się różni, a być może jest znacznie gorszy. „Liberalna” lewica była znacznie bardziej entuzjastycznie nastawiona do niszczenia praw obywatelskich w obronie „zdrowia publicznego” podczas „pandemii”.

Jego polityka wobec Covid byłaby prawdopodobnie jeszcze gorsza niż Johnsona, a pod jego kierownictwem Partia Pracy nie wyłamywała się z żadnej narracji: od Ukrainy przez Covid do małpiej ospy.

Boris Johnson kontra Rishi Sunak. Labourzyści kontra Konserwatyści. To tylko jeszcze więcej fałszywych plików binarnych.

Paradygmat zaprojektowany tak, aby wymagał twojego zaangażowania, a nie twojej zgody. Ich nie obchodzi, po której stronie (niesamowicie wąskiej) przepaści jesteś, o ile wybierzesz jedną, a następnie walczysz zębami i pazurami, aby jej bronić.

To jest model. Gwałtowna debata na temat tego, czy John Jackson naprawdę jest lepszy niż Jack Johnson…

 

Żadnych dyskusji o jakichkolwiek realnych sprawach i żadnej możliwości realnej zmiany.

Cóż, tak właśnie myślimy. A wy co sądzicie?

  • Dlaczego Boris Johnson został zmuszony do rezygnacji?
  • Kto go zastąpi?
  • Czy coś zmienią?
  • Czy będą przedterminowe wybory?
  • Jeśli tak, to czy tym razem ustawią to pod labourzystów, czy nadal będą wspierać konserwatystów [the Blues]?
  • I jak myślisz, co spowodowało tę plamę na bieliźnie Jacquesa?

 

[‘marionetka ze skarpetki‘ – sock puppet, fałszywa tożsamość stworzona by promować poglądy konkretnej osoby lub organizacji w Internecie –tłum.]

_________________

Bye Bye Boris, Jul 7, 2022

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!