„Bycie uchodźcą jest tymczasowe”

Bycie uchodźcą jest tymczasowe, więc musicie wrócić i pomóc w budowaniu swojej ojczyzny, gdy tylko nadarzy się okazja. To da nam możliwość pomocy innym uchodźcom”

−∗−

W menu na dziś danie z Danii. Reakcja duńskiej premier Mette Frederiksen na narastające zjawisko emigracji w związku z konfliktem rosyjsko-ukraińskim. Chyba warto, aby również nasi decydenci przyswoili tę refleksję.

Zapraszam do lektury.

___________***___________

Mette Frederiksen

 

Premier Danii: „Bycie uchodźcą jest tymczasowe”

Ukraińcom powiedziano, że będą musieli wracać.

Duńska premier Mette Frederiksen przypomniała nam o czymś, o czym wszyscy chyba zapomnieli, kiedy powiedziała, że „bycie uchodźcą jest tymczasowe”.

Frederiksen wypowiedziała się po tym, jak Dania uchwaliła ustawę dającą ukraińskim uchodźcom prawo do pracy, edukacji i opieki społecznej.

Bycie uchodźcą jest tymczasowe, więc musicie wrócić i pomóc w budowaniu swojej ojczyzny, gdy tylko nadarzy się okazja. To da nam możliwość pomocy innym uchodźcom” – powiedziała Frederiksen.

Dania jest jednym z najtrudniejszych krajów w Europie, jeśli chodzi o surową politykę imigracyjną, która jest chroniona przed nadużyciami ze strony „uchodźców”, którzy w rzeczywistości są tylko migrantami ekonomicznymi.

Skandynawski kraj jako pierwszy zażądał, aby syryjscy uchodźcy, którzy przybyli podczas kryzysu migracyjnego w 2015r., wrócili do domu.

Była minister ds. imigracji Inger Stojberg podsumowała podejście tego kraju, pisząc:

„Równie dobrze możemy szczerze przyznać, że wolelibyśmy pomóc ukraińskim uchodźcom niż Somalijczykom i Palestyńczykom”.

„Nikt nie odważy się tak powiedzieć: to dlatego, że Ukraińcy są bardziej podobni do nas i dlatego, że są przede wszystkim chrześcijanami” – dodała.

W zeszłym roku Dania wprowadziła nową politykę imigracyjną, która zapewnia, że poszczególne obszary kraju nie będą miały więcej niż 30 procent osób o niezachodnim pochodzeniu.

Jak już wcześniej podkreślaliśmy, badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Kopenhadze wykazało, że różnorodność etniczna ma negatywny wpływ na społeczności, ponieważ niszczy zaufanie.

Próbując odpowiedzieć na pytanie, czy „ciągła imigracja i związana z nią rosnąca różnorodność etniczna” miała pozytywny wpływ na spójność społeczności, w badaniu stwierdzono, że jest odwrotnie.

Tymczasem ukraińskie uchodźczynie przebywające w hostelach w wielokulturowej Szwecji mówią, że po zasmakowaniu różnorodności chcą wrócić na Ukrainę.

◊ ◊ ◊

Uchodźczynie z Ukrainy doświadczyły szwedzkiej różnorodności.
[można włączyć napisy i tłumaczenie autom.]

______________

Danish PM: “Being a Refugee is Temporary”, Paul Joseph Watson, 23 March, 2022

 

Uzupełnienia:

Ukraińskie onuce w amoku nienawiści
Podstawowym zadaniem współczesnego politruka jest utrzymanie politycznej gawiedzi w stanie ogłupienia. Wiadomo bowiem, nie od dziś, że stan ogłupienia i zbydlęcenia jest czymś co w największym stopniu ułatwia wchłonięcie propagandy. W kwestii […]

______________

Przesłanie Abp. Viganò w sprawie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego
Na pokoju nie traci się nic. Wszystko można stracić, prowadząc wojnę. PRZESŁANIE Arcybiskupa Carlo Maria Viganò byłego Nuncjusza Apostolskiego w Stanach Zjednoczonych w sprawie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego Na pokoju nie […]

______________

Nowy Izrael nad Donem
Poniżej: kolejny doskonały odcinek historycznej serii na You Tube dr. Leszka Pietrzaka. Spokojny, niezwykle dociekliwy wykład, oparty o rzetelną wiedzę i umiejętność jasnej narracji. Zręby trudnego, bardzo trudnego tematu wyjaśnione […]

______________

Minęły dwa lata czyli czego covid uczy o Ukrainie
(…)konflikt geopolityczny jest tak uproszczony i całkowity, jak to przedstawiono. Po prostu wybierz swojego bohatera i złoczyńcę, a wszystkie trudności ekonomiczne, cenzura, myślenie grupowe i utrata wolności osobistej, które wynikają […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!