Subiektywne urywki z Nowej Normalności

Podczas konferencji COP 26 Obama skrytykował również firmy wydobywcze – takie jak te, które wkrótce napełnią jego mega zbiornik z propanem – za ich rzekomy gwałtowny sprzeciw wobec programu zielonej energii.

−∗−

W menu na dziś danie kompilacyjne. Subiektywny wybór kilku informacji z czasów Nowej Normalności. Może to początek nieregularnego cyklu na kształt niegdysiejszej ‘Mieszanki firmowej czyli spaceru po newsach‘, która była tu zamieszczana? Kto wie. Podobno do trzech razy sztuka, a to dopiero drugi.

Zapraszam do lektury (i oglądania).

____________***____________

Climate Warrior Barack Obama

 

Wojownik o klimat, Barack Obama, instaluje zbiorniki z propanem o łącznej pojemności 2500 galonów na terenie posiadłości na Martha’s Vineyard

Były prezydent Barack Obama dostał pozwolenie na zainstalowanie kilku zbiorników z propanem o łącznej pojemności 2500 galonów na swojej posiadłości na Martha’s Vineyard [1 galon am. ~ 3,8 litra -tłum.]

The Daily Caller News Foundation zgłosiła tę historię i zauważyła, że rada ​​Edgartown Select Board – która zatwierdziła wniosek – była zdumiona oszałamiającym rozmiarem zbiornika.

Nigdy nie przyjechał do nas prywatny zbiornik z propanem”, powiedział jeden z członków rady, Arthur Smadbeck, dla The Martha’s Vineyard Times. Lokalna gazeta zauważyła również, że inny członek zarządu Michael Donaroma zwrócił uwagę, iż zbiorniki z propanem na wyspie są zwykle znacznie mniejsze.

W 2017r. Obama otrzymał nagrodę John F. Kennedy Profile in Courage Award po części za przywództwo w zakresie zmian klimatycznych. To odważne przywództwo obejmowało wezwanie Amerykanów do ograniczenia zużycia paliw kopalnych.

W 2021r. były prezydent zbeształ cały świat na konferencji COP 26 za niespełnienie jego oczekiwań w walce z globalnym ociepleniem.

Podczas tego przemówienia Obama skrytykował również firmy wydobywcze – takie jak te, które wkrótce napełnią jego mega zbiornik z propanem – za ich rzekomy gwałtowny sprzeciw wobec programu zielonej energii.

„To prawda, że ​​wiele sprzeciwów klimatycznych pochodzi od firm wydobywających paliwa kopalne, które próbują zarobić, pomimo ‘zielonych‘ reklam, które wyświetlają w telewizji”, powiedział w telewizji. „To prawda, że ​​są negacjoniści klimatyczni, których z powodów ideologicznych nigdy nie przekonasz”.

„My musimy przekonać faceta, który codziennie jeździ do pracy w fabryce, nie stać go na Teslę i może nie być w stanie zapłacić czynszu lub wyżywić rodziny, jeśli ceny paliw wzrosną” – dodał Obama. „Przejście z brudnej energii na czystą energię ma swoją cenę i nie jest to nierozsądne dla tych ludzi, którzy często są już ekonomicznie słabi i nie czują się politycznie umocowani… by myśleć, że za wszystkie te pretensjonalne gadki, koszty poniosą oni sami, a nie potężni i uprzywilejowani”.

Z niektórych danych wynika, że ​​posiadłość Obamy na eleganckiej wyspie w Massachusetts jest również podatna na niszczycielskie skutki zmian klimatycznych.

W 2021r. Associated Press donosiła: „Raport «State of the Coast» autorstwa Trustees, prominentnej grupy zajmującej się ochroną stanu Massachusetts, mówi, że popularne miejsca turystyczne w okolicach Cape Cod dotyka ryzyko utraty setek akrów bagien z powodu powodzi i miliardów dolarów z tytułu utraty nadmorskich domów, budynków i infrastruktury ze względu na erozję”.

Media zauważyły, że według ekspertów, Martha’s Vineyard może codziennie zmagać się z powodziami pływowymi.

Nie jest jasne, jaki wpływ mogą mieć takie powodzie na podziemne zbiorniki z propanem Obamy.

______________

Climate Warrior Barack Obama Installing Propane Tanks Totaling 2,500 Gallons On Martha’s Vineyard Property, colinnew, June 18, 2022

 

◊ ◊ ◊

 

Wysyp skrzepów krwi spowodowany… upałem?

Być może słyszałeś ostatnio o wysypie zakrzepów krwi u młodych zdrowych ludzi?

Nie zamartwiaj tym swojej głupiej rozczochranej, bo zostały one spowodowane odwodnieniem z powodu upałów.

W każdym razie niektóre z nich. Być może. Zdecydowanie te najnowsze i na pewno te, o których możesz jeszcze usłyszeć w przyszłości.

Oczywiście każdy odnotowany wzrost skrzepów krwi przed latem nie miał nic wspólnego z upałami.

…bo to była zimna pogoda.

A może był to długotrwały efekt uboczny infekcji Covid19.

A może to nie był skrzep, tylko Syndrom Nagłej Śmierci Dorosłych.

Albo jeden z 300 000 bezobjawowych przypadków zwężenia aorty krążących po okolicy.

A może cierpieli na „zespół stresu postpandemicznego”.

A może w ogóle nie było żadnych zgonów, a weryfikujący fakty obalili to wszystko.

To nie ma znaczenia. Zapomnij o tym. Nie ma sensu nawet rozważać, co mogło, a co nie mogło spowodować zakrzepów krwi, które z kolei mogły mieć lub nie miały miejsca w przeszłości.

Chodzi o to, że w przyszłości spowodują je upały.

I nic innego.

Miłego dnia.

______________

Rash of blood clots caused by…the heat?, Kit Knightly, Jun 17, 2022

 

◊ ◊ ◊

 

Niemcy wprowadzą na stałe nakaz noszenia masek każdej zimy

Nie tylko w tym roku, ale co roku!

[możliwość włączenia polskich napisów]


Niemcy chcą, aby maski wprowadzić na stałe zimą.

Nie tylko w tym roku, ale co roku!

Nie ma nic tak trwałego jak tymczasowy program rządowy.

______________

Germany to Make Mask Mandates Permanent Every Winter, Paul Joseph Watson, June 17, 2022

 

Uzupełnienia:

Zawały serca i udary czyli co się mieści w rachunku za prąd
Może to z łatwością spowodować, że ludzie – zwłaszcza starsi lub niepełnosprawni – będą cierpieć na problemy zdrowotne, a nawet umrą z powodu zimna lub niedożywienia. Wiele z tych osób […]

______________

Kto nam zbudował plac zabaw czyli czytajcie Suttona
Sutton nie zajmował się jakimiś nierealnymi spekulacjami. Był wybitnym badaczem akademickim, który w kilku pracach nienagannie udokumentował swoje wnioski. Nie będąc w stanie przeciwstawić się jego badaniom, establishment (w tym […]

______________

MetaPerverse – wyczarowany świat cynicznych oszustów
Organizacji całego systemu, sprzyjającego patologicznej chciwości tych nielicznych, najlepiej służy dewaluacja prawdy do poziomu zwykłej opinii, a związków przyczynowych do zwykłych narracji. W tym momencie historii prawda została objawiona jako […]

______________

Świadomy kult ignorancji
A jeśli okaże się, że tworzenie ignorancji jest tak samo podstawową i stałą częścią życia, jak wytwarzanie wiedzy, a ponadto procesy, które ją generują, mają łatwe do zidentyfikowania struktury i […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!